_136

Koho mohou americké státní orgány obvinit ze smrti lidí při zřícení 12patrové budovy v Miami?

Podle zdrojů „příčina zřícení části 12patrového domu zatím není jasná. Někteří z místních médiím řekli, že do podzemních garáží často zatékala voda. Někteří odborníci se proto domnívají, že kvůli vlhkosti mohly časem zrezivět ocelové výztuhy sloupů.,Další experti míní, že chyby se mohly stát už při stavbě před 40 lety, například použitím nekvalitních materiálů nebo lajdáckou prací dělníků. Tento týden byl navíc zveřejněn dopis, v němž v dubnu správkyně domu poukazovala na zhoršení závažných závad, které byly na stavbě zjištěny v roce 2018.“ Je tedy možné, že existuje takovýchto budov v havarijním stavu po USA nespočet? Děkuji

Odpovědi
elkon

Je to jejich problém, tak to sem netahej.

Kepler

No jo, stavět výškové budovy v terénu, kde je výška spodní vody 1 až 2 m pod úrovní terénu není žádná prdel. Budovy padají i v jiných státech a jiných, lepších podmínek. Nakonec i u nás padají pěší lávky, jako v Tróji. Obviněn může být kdokoliv, od guvernéra, architekta až po stavební firmu. Stejně za to můžou ti zatracení rezaví mravenci, Rusové, Ufouni a aliendrone. Stejně jako u leteckých katastrof, vždycky jde o souhru více nepříznivých okolností.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

Kepler: tak v Lednici dokázali na močále postavit 60m minaret. Před cca 200 lety. Stále stojí.
Jo je něco jiného jedna věž oproti užitné budově, ale zas před 200 lety…

Kepler

To se zkrátka musí umět. Močály byly odvodněny, hluboké základy, betonová základová deska, piloty…O stavění nic moc nevím, ale asi to bude důležité.

Dochy

mno.. odvodněny… Ten minaret stojí asi 10m od rybníka, možná 1m nad jeho hladinou. Z druhé strany ho asi ve vzdálenosti 70m obtáčí řeka. Betonová základová deska? ehm… dřevěné piloty a na nich dřevěný rošt. Ale jo, tehdy to uměli 😉
Občas člověk při putování po světě (a ani to nemusí být daleko) narazí na hezké perličky