klob1

Koho byste uvedli jako příjemce v dokladu?

Jde mi o to, že jestli má být uveden skutečný příjemce platby. Vím už předem, že daná částka půjde úplně někomu jinému a ne mně. Sice částku příjmu, ale odevzdám ji celou někomu jinému, a ten je skutečný příjemce, který vydá doklad, že tu částku příjmul? např. Někdo ode mně převezme věc nebo činnost a dá mi za to peníze pro někoho dalšího( může být i instituce), ale ty peníze dostane celé úplně někdo jiný, kdo i vydá doklad o přijetí částky. Druhá možnost je jako příjmu částku, ale předám ji např, nějaké instituci, která tu částku příjmá a vydá doklad o přijetí.
Jsou dvě možnosti. Takže může to tak být nebo musím dát doklad na sebe a pak od někoho dalšího mít, když já ty peníze mít nebudu a nic z toho? A tu částku tedy bude mít někdo jiný ať už člověk nebo nějaká instituce(může se jednat třeba i o státní)?
--

Koho by jste uvedli jako příjemce v dokladu?

Odpovědi
Pepa25

Řekl bych, že dost záleží o jakém se bavíme „dokladu“. V případě daňového dokladu resp. dokladu, který půjde jako účetní doklad někomu do evidence by tam IMHO měla být uvedena příslušná firma. Pokud se bavíme jen o stvrzence na převzetí peněz, resp. někdo funguje jen jako „pošťák“, tak je samozřejmě právně čistčí je vystavit dvě – bude mít doloženo převzetí a následné předání peněz …

cukrar

Někdo musí uhradit někomu částku. V dokladu bude uvedeno, kdo a komu dává částku. Vedle může být poznámka, že to přebírá ten někdo.
Příklad, vybírám nájem v hotovosti, je tam uvedeno, kdo a komu, v poznámce, převzal JÁ.