Pavel1212

Knihovna vs. Vědecká knihovna

Nevíte, jaký je rozdíl mezi obyčejnou knihovnou, která je snad v každém městě, ne-li obci, a mezi vědeckou knihovnou? Mě se zdá, že je akorát dražší. 🙂 Díky za odpověď.

Nejlepší odpověď
quentos

řek bych, že ve vědecké bude podstatně méně beletrie, spíš bude převažovat naučná literatura. Že je dražší, tedy není divu

Další odpovědi
tomash

Vědecká knihovna je zpravidla formálně přidružená k nějaké univerzitě, či státní instituci, a primárně slouží jako platforma pro studenty/pracovníky té instituce.

anonym

tak podle mé zkušenosti to rozdil je u nás v knihovně najdete jen jak pěstovat kytky,rajčata a možná když se budete hodně snažit nějaký román,je to možná tím že bydlím na vesnici,a ve vědecké knihovně v Ostravě najdu nebo spíš než jsem já našla google všechno

BEAES

Pokud nejste student, tak vám bude stačit obyčejná knihovna, takový vysokoškolák musí pro studijní materiál do vědecké knihovny.