Sandy

Kniha přísloví

Četla jsem ukázku z Knihy přísloví, která je připisována Šalamounovi. Jedno z přísloví je: „Kdo ostříhá úst svých a jazyka svého, ostříhá od úzkosti duše své“. Jak tomu rozumět?

Nejlepší odpověď
annas

Stříci – staré slovo = střežit, hlídat si.

Kdo si hlídá svá ústa a jazyk (nesvěří své tajemství), bude mít klid, zbaví se pocitu nejistoty ve své duši, že něco prozradil.

O tajemství člověka se nikdo nedoví, pokud je neprozradí sám, takže mu nemůže někdo jiný ublížit.

Další odpovědi
dudu

Jinak v moderním pojetí řečeno:
„někteří/ré by měli mít na svoji hubu/ústa zbrojní pas“!

Michal

Asi tolik: Čím míň mluvíš a pomlováš,tím méně problémů si přivodíš.Lépe: budeš mít klid.

Třeba to někdo vysvětlí líp,zdaví Michal.

anonym

NEZLOŘEČIT,NE­POMLOUVAT,NEK­LÍT,NELHAT,NEK­ŘIVDIT,NEZLOLEJ­ČIT,NEBÝT HRUBÝ,NECHLUBIT SE,NEURÁŽET,NEK­LAMAT,NEVYDÁVAT O SVÉM BLIŽNÍM LŽIVÉ SVĚDECTVÍ,NEVY­VYŠOVAT SE NAD NIKOHO-A.T.D.PŘEČTĚTE SI JAKUBOVU EPIŠTOLU

Zdroj: BIBLE