simito

Klíšťová encefalitida?

Zdravím, prosím o radu. Tři týdny zpět jsem měla klíště. Teď dva dny zvýšenou teplotu, bolest nohou a bolest v krku. Dnes už bez teploty,jen slabost a bolí pořád v krku,a mám tam i čepy. Myslíte, že to může být příznak encefalitidy?

Nejlepší odpověď
Drap

Může , ale nemusí. Odpověď ti může dát pouze lékař po vyšetření. Po netu to doposud nikdo neumí.

Další odpovědi
orwell

Rozhodně bych zašel k lékaři, který tě určitě pošle na vyšetření krve. Podle těch čepů bych řekl, že se bude jednat o angínu, chřipku či nějakou jinou virózu. Tři týdny do projevu encefalitidy se mi zdá docela dost. Tímhle jsem si rovněž mj. prošel a příznaky byly už asi za týden. Zaměnil jsem je tehdy za chřipku. Jenže místo aby se stav po pár dnech zlepšoval, naopak se horšil. Nakonec jsem začal odpadávat a neudržel se ani v sedu na posteli. Následoval odvoz na infekční do špitálu, punkce do páteřního kanálu, vyšetření míšního moku a bylo jasno. Dostával jsem se z toho hodně, hodně dlouho. Rozhodně to nepodceňuj, ale nepodléhej panice šířené teď hlavně masmédii. Od té doby jsem měl už minimálně desítky klíšťat (i moje manželka) a nic se nedělo. Ona ta proklamovaná ochrana očkováním a získaná imunita je sporná. Zrovna včera o něčem z toho mluvil v TV MUDr. Prymula.

Edison

Já to teda po netu umim…Jen bch potřeboval den a hodinu narození… Pak si tu rozložím karty, namaluju vobrázek, pohoupu kyvadýlkem, nakouknu do koule, rozhodím kostičky…

mosoj

Spíše příznak lymské boreliozy.

Dochy

Moc mi to na to nesedí. Ale já nejsem lékař a i kdybych byl, tak takhle korespondenčně bych diagnózu stanovoval raději jako Edison.