mrblackwell

Máte někdo osobní zkušenost s klíšťovou encefalitidou?

Na internetu je plno informací o klíšťové encefalitidě,ale spíš mě zajímá osobní zkušenost někoho kdo si to opravdu prodělal.Jaké měl příznaky a po jaké době přišlo 1 a 2 stadium nemoci.A jak dlouho byl vyřazen z pracovního života.a.t.d.

Děkuji za vaše zkušenosti

Odpovědi
mosoj

Nemám, jsem očkovaný.

Dochy

Mám, ale už je to dost dlouho. A nevím co je jaké stadium. Klíšťovka nebyla potvrzena, ale lékař tvrdil, že je nejpravděpodob­nější…

Po té co jsem dělal na podzim nějaké práce venku, tak večer a další den jsem byl úplně zničenej. Nepamtuju si, že bych měl nějaké problémy před tím, možná slabší nachlazení. Bolel tak nějak celej člověk, hlava, nechuť… Doktorka mi dala neschopenku na chřipku. Zůstala bolest hlavy, jediné co jsem moh pít byla citronová hanácká kyselka (tehdy ještě ve skle) jinak ze všeho jiného mi bylo zle (čaj, voda, šťáva,…), nemohl jsem na chodbě před sluncem prozářené luxfery,… takže asi po 3 dnech jsem jel k doktorce znovu, ta mně poslal na „kontrolu“ na infekční do nemocnice (že si tam mohu klidně dojet autem sám (±50km) a kupodivu jsem pravdu mohl, přestože k doktorce mně vezla mamka) a tam už si mně na 14 dní nechali. Po propuštění jsem zůstal doma možná další 2 měsíce,ale to si opravdu nejsem jistej, přestože jsem už žádné problémy nepociťoval (možná trochu únavu když jsem dělal něco víc než jsem podle lékařů měl), dál jsem bral nějaké léky, což tuším byli snad jen nějaké B vitamíny a na pár dní něco proti bolesti…