Avatar uživatele
Lion King

Jaká jsou pro a proti očkování v prevenci klíšťové encefalitidy?

Zdravim, chtěl bych se zeptat, jaké jsou pro a proti očkování proti klisteci encefalitide.

Původní neotázka
Očkování proti encefalitide

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2864 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Neznám žádné proti. Já i má rodina jsme očkováni už spoustu let.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Jsem očkovaný již pár let a myslím, že mi to i jednou pomohlo díky hraničním výsledkům na boreliózu! (možná to nemá souvislost, ale encyfalitýdu moje tělo nakopá do zadku!)

Tady je nějaké běžne info a radím ať se očkuješ. Vedlejší účinky nepociťuji a o žádných nevím.

Infikovaná klíšťata se vyskytují téměř po celé ČR. Můžete je chytit i na zahrádce nebo při procházce v městském parku. Účinnou ochranou proti klíšťové encefalitidě je očkování. Očkovat se můžete u vašeho praktického lékaře nebo v očkovacím centru. Nezávazná doporučená spotřebitelská cena jedné dávky vakcíny je přibližně 800 Kč.

Vakcíny proti klíšťové encefalitidě:
FSME-IMMUN 0,5 ml, FSME-IMMUN 0,25 ml. Léčivá látka: Virus encephalitidis inactivatum purificatum. Výdej léčivého přípravku (vakcíny) je vázán na lékařský předpis. Vakcíny aplikuje lékař. Pečlivě pročtěte příbalovou informaci.

Zdroj: http://www.po­zorkliste.cz/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Zeptej se někoho kdo encefaliditu prodělal a přežil. Mám takového kamaráda a ten říká že byl vůl.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Drap

Očkování proti encefalitidě nemá žádný vliv na případné nakažení boreliozou.

před 2864 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Díky Drape. Myslel jsem si to, ale napadlo mě, že by po očkování na encefalitidu se mohla částečně zlepšit i imunita a s ní i o kapku lepší obranyschopnost i vůči borelióze. Zajímavé je, že se dají očkovat zvířata na boreliózu, ale človek ne. Souvisí to nějak s jejich jinou DNA?

před 2864 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek