Lion King

Jaká jsou pro a proti očkování v prevenci klíšťové encefalitidy?

Zdravim, chtěl bych se zeptat, jaké jsou pro a proti očkování proti klisteci encefalitide.

Původní neotázka
Očkování proti encefalitide

Nejlepší odpověď
Drap

Neznám žádné proti. Já i má rodina jsme očkováni už spoustu let.

Další odpovědi
anonym

Jsem očkovaný již pár let a myslím, že mi to i jednou pomohlo díky hraničním výsledkům na boreliózu! (možná to nemá souvislost, ale encyfalitýdu moje tělo nakopá do zadku!)

Tady je nějaké běžne info a radím ať se očkuješ. Vedlejší účinky nepociťuji a o žádných nevím.

Infikovaná klíšťata se vyskytují téměř po celé ČR. Můžete je chytit i na zahrádce nebo při procházce v městském parku. Účinnou ochranou proti klíšťové encefalitidě je očkování. Očkovat se můžete u vašeho praktického lékaře nebo v očkovacím centru. Nezávazná doporučená spotřebitelská cena jedné dávky vakcíny je přibližně 800 Kč.

Vakcíny proti klíšťové encefalitidě:
FSME-IMMUN 0,5 ml, FSME-IMMUN 0,25 ml. Léčivá látka: Virus encephalitidis inactivatum purificatum. Výdej léčivého přípravku (vakcíny) je vázán na lékařský předpis. Vakcíny aplikuje lékař. Pečlivě pročtěte příbalovou informaci.

Zdroj: http://www.po­zorkliste.cz/

mosoj

Zeptej se někoho kdo encefaliditu prodělal a přežil. Mám takového kamaráda a ten říká že byl vůl.

Drap

Očkování proti encefalitidě nemá žádný vliv na případné nakažení boreliozou.

anonym

Díky Drape. Myslel jsem si to, ale napadlo mě, že by po očkování na encefalitidu se mohla částečně zlepšit i imunita a s ní i o kapku lepší obranyschopnost i vůči borelióze. Zajímavé je, že se dají očkovat zvířata na boreliózu, ale človek ne. Souvisí to nějak s jejich jinou DNA?