Godzilla001

Poradíte, kde najdu u notebooku klíč na připojení k síti WiFi?

Ahoj, prosím můžete mi poradit? Mám nový notebook a chtěla jsem se připojit na wifi a chce to po mě nějaký klíč sítě wifi, nebo tak něco…když zadám heslo, píše to, že to není správně (přitom je). Není ten klíč něco jiného než heslo? Popřípadě kde ho najdu? Máme připojení přes router. Děkuji! 🙂

Klíč k síti wifi

Nejlepší odpověď
elkon

Na štítku routeru.

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Nejde o heslo, které máte pro otevření svého NB, toto s ním nesouvisí.
Každá WiFi síť má své vlastní heslo-klíč, které si nastavil její uživatel v nastavení konkrétního routeru (nebo mu někdo nastavil). Pokud se jedná o Váš vlastní router a Vaši konkrétní síť a nenastavovala jste si router sama (což asi ne), tak se musíte spojit s tím, kdo vám konkrétně router nastavoval a měl vám heslo dát a vy jste si jej měla uložit pro případné přihlašování.
Pokud se jedná o síť cizí a uživatel Vám chce dát možnost se k ní připojit, musí Vám dát i své heslo-klíč k této síti.
Pokud by se jednalo o váš vlastní router a heslo si nevzpomenete, nebo je nezjistíte, je možné router „resetovat“ (delším stlačením tlačítka „reset“ na routeru) a pak je ale nutné opětné kompletní nastavení routeru a většinou i znát údaje poskytovatele internetu. Pak je, pro vstup do resetovaného routeru a jeho nastavení napsáno heslo na štítku na jeho spodní straně. Většinou to bývá nějaké „admin“ a pod.
Vzhledem ale k vašemu dotazu předpokládám, že by jste toto nezvládla a tak je nutno se obrátit na někoho, kdo toto umí. Pokud si router vyresetujete sama, tak se na něj, bez tohoto nastavení, nepřipojíte.
V různých sítích WiFi, různých uživatelů, je každé připojení chráněno tímto konkrétním heslem a toto si musíte chránit, aby se vám, na vaši WiFi síť, nemohl připojit cizí uživatel, který na vaši síť „dosáhne“.

Dochy

Záleží jaké heslo zadáváš. Kíč k WiFi není to samé co heslo do notebooku. Musíš se zeptat toho kdo zařizoval WiFi router/AP, nebo kdo ho vlastní.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.