Avatar uživatele
anonym

Klep, klep! Kdo tam? Kontrola popele! Jménem zákona otevřete!

Co říkáte na povinost pustit do kotelny kdejakého vagabunda, aby vám šťoural v popelníku?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? pusinka50, vlk samotař, gagaga, lota, gecco před 3439 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Upřímně – jsem pro…
´Pár´ let jsem žil na vesnici, kde – byla-li inverze, bylo ze vzduchu cítit opravdu leccos, lidé jsou neuvěřitelně ´vynalézaví´…
___
Dokonce znám jednoho, který použil k uzení staré parkety (lakované, pokládané do asfaltu)…
;-DD

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pepa25

Zaregistroval jsem, že něco takové se chystá a je mi jasné, že to vzbudí velké vášně na obou krajních stranách názorového spektra: u liberálů, u kterých jde o principiální záležitost svobody pálit si co chci i u komunistů řídících se známým heslem „co je tvoje, je i moje a co je moje, po tom tě nic není“. Já jsem názorově někde mezi, takže vzhledem k důvodům s tím nemám problém.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Conchus

Ten vagabund se musí, milý hošku, prokázat nějakým dokladem.
Doplňuji:
Víš, že největší relativní znečištění ovzduší pochází z malých domácích topenišť?

Upravil/a: Conchus

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

ivzez:
"Další okrojení svobody. "

to nie je taká pravda.
vy si pletiete slobodu s terorom.

vaša sloboda totiž končí tam, kde obmedzujete slobodu druhého.

k emočne formulovanej otázke iba toľko – ak máte podozrenie, že sa jedná o vagabunda, môžete trvať na povolení vstupu za prítomnosti polície. je to vaše právo.

vaša povinnosť je tento vstup za účelom „kontroly“ umožniť.

nemyslím, že sa tak bude konať plošne, skôr u ľudí, u ktorých bude z komína vychádzať nejaký humus (včítane zápachu).

a priznajme, niektroré obce v horských údoliach v zime majú horší vzduch ako ostraváci pred 20–30-imi rokmi, ľudia tam pália kdečo.

;-Q

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Další okrojení svobody.

Jak by nestačilo, že do obydlí může kdykoliv vkročit
exekutor (a to i v době nepřítomnosti povinného),
nyní bude nutné pouštět si do bytů/domů další …

Bude stačit ve dveřích prohlásit,
že netopím v kamnech na pevná paliva?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Agneta

Super nápad, a pokuty by se měly orientovat na dvojnásobku silničních :DDD

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rocker

Máme plynovou kotelnu,tam by toho moc nenašel.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

dokud nevymřou hovada, tak ať šťouraj! Teď jde o to, aby se šťoural hovada nezalek, bo hovado je hovado ..tam musí být zákon jasně ošetřenej

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Barbakane, jste moc napřed, hodně moc..
Víte jak (pokud to schválí) bude proces probíhat?
Já tomu nevěřím, že to dopadne, tak jak píšete, páš ani policie nemůže jen tak vstoupit do domu…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lota

Dneska šťourá kdekdo do kdečeho.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Asi odpovím zdánlivě trochu mimo otázku. Mně osobně je to jedno, kotlem netopím. Pálit vše v kotli, i to, co by mělo přijít do tříděného odpadu, by se nemělo, protože to příšerné a stále horší ovzduší potom dýcháme. Pustit cizího člověka „kontrolora"do baráku se mi nelíbí.
Ale. Když máme třídit odpady, proč stát neinvestuje peníze do většího plošného rozmístění kontejnerů na tříděný odpad tak, aby člověk, ať ve městě nebo na vesnici, nemusel kvůli cestě do tohoto kontejneru ujít 100, 200 i více metrů? Člověk většinou bere odpadky z domu po cestě, když jde "ven“. Každý dnes někam pospíchá. Ve vsích mají lidé vlastní popelnice, ve městě stojí universální kontejnery někde před barákem. Ale kontejnery na tříděný odpad aby leckde člověk pohledal. Aby kvůli třídění odpadu šel člověk s odpadky někam až na konec ulice či druhý konec vsi, to se myslím nikomu nechce. Takže to lidé pálí v kotlech či házejí do universálních kontejnerů. Tak kde je chyba......?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

chtít může, to je tak všechno.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek