Avatar uživatele
hubickova

klavesnice na notasu

podarilo se mi neco zmacknout na noteboku a nejdou mi namackat pismena s hackem a carkou.Vzdycky to slo,kdyz se zmackla sipka pod Caps Lock.Co s tim.ani otaznik mi nejde a taky ypsilon mi vzdycky psal zetko a naopak.poradte nek­do

Zajímavá 0 před 4321 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
bolak

Odpoveď byla označena jako užitečná

Máš přehozenej jazyk klávesnice.

Dole v pravým rohu bys měla mit napsano CS, pokud tam máš něco jinýho tak podrž levý SHIFT a zmačkni levý ALT. Buď jednou nebo víckrát, prostě do tý doby než se tam ověví CS.

Jestli máš panel jazyků skrytej, tak tam nic neuvidíš, nicméně udělej to samý (SHIFT+ALT) a jazyk klávesnice po každým stisknutí kontroluj tím že zkusíš napsat právě ty písmenka s háčkama a čárkama. Až psát půjdou, máš tam českou klávesnici a můžeš jít hrát třeba s manželem badminton nebo uplýst kočce svetr, prostě cokoliv budeš chtít…

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?barnajka, Odpovědi.cz Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Děda Louda

Máš aktivovaný režim CapsLock. Zruš jeho aktivaci stejnojmennou klávesou.
Doplňuji:
Taky se podívej na nastavení jazyka klávesnice. Záměně Z↔Y by odpovídalo klávesnici QWERTY, zatímco česká používá QWERTZ. Nastavení provedeš klávesovou zkratkou [Shift+(levý)Alt]. Možná to budeš muset provést několikrát podle toho, kolik máš přístupných nastavení klávesnice.

Upravil/a: Děda Louda

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Protiva

Neprepla jsi náhodou do anglicke klavesnice? Na dolnim panelu EN a CZ.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Start – Nastavení – Ovládací panely – Místní a jazykové nastavení – záložka Jazyky – Podrobnosti – Výchozí jazyk

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek