Když už byla řeč o kávě.Kdy se káva podáva?

Nejlepší odpověď
tom004

na konci návštěvy

Jak se říká,káva a doutník,jako skvělá tečka.Ale my „barbaři“,ji pijeme kdykoliv.

Další odpovědi
dědapetr

při příchodu hosta

Pokud je to krátká návštěva tak po příchodu je to druh pohoštění.Pokud příjde na oběd tak po úplném skončení oběda.

anonym

v průběhu návštěvy

Jak je to míněno? Jak se má podávat, nebo jak se podává v u nás (či v běžném životě?)
Podle etikety – jak už napsal dědapetr.
Podle variant, je 1) při příchodu dost komplikovaná. Při příchodu návštěvu uvítáme, představíme, vybídneme, aby se nepřezouvala, případně poděkujeme za přinesené květiny, umístíme do vázy a jeden z hostitelů uvádí na vhodně zvolené místo. Při tom podávat kávu je technicky přece jenom dost komplikované.
Při běžné návštěvě probíhá vzájemná konverzace a teprve v průběhu nabízíme přiměřené pohoštění včetně kávy s dotazem jaký druh si host přeje.
Posléze při neformálních návštěvách jdou ženy plkat nad dortíkem, chlapi si dají panáka nebo si jdou na balkón dát čoudíka.

hanulka11

v průběhu návštěvy

myslím, že každý to máme jinak , prostě se zeptám kdo má chuť a pak ji podám

HDMI

v průběhu návštěvy

Já to tak aspon dělám.

Andělé

při příchodu hosta

dudu

na konci návštěvy

fablen

na konci návštěvy

filva

v průběhu návštěvy