Avatar uživatele
Illines

Kdyz stojite,co delate?

Jak by jste na tuto otazku odpovedeli?Byla mi polozena u komise na duchod.Uz mam rozhodnuti za sebou,ale presto-zaskocila by vas tato otazka?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 11Pro koho je otázka zajímavá? annas, dudu, johana 56, hanulka11, hanny 2, tom004, Damiana, briketka10, zl@tk@, anonym, Kohut57 před 4402 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Mám v sešitku zapsanou moudrost, která odpovídá na tuto otázku.

Je to příběh tibetského mudrce, který žil v míru a souladu se sebou samým i se světem. Prý byl navýsost vyrovnaným a šťastným člověkem. Jeho pověst se šířila dál a dál a kdekdo toužil být také takový. Ale málokomu se podařilo z útržkovitých zpráv napodobit ho, a tak nakonec lidé z jedné vesnice vyslali váženého muže ze svého středu, aby mudrce vyhledal a zeptal se ho, jak dokáže být právě takovým, jakým je. „Je to tajemství?“ ptal se návštěvník nesměle. „Není to tajemství,“ řekl mu muž. „Když jdu, tak jdu. Když stojím, tak stojím. Když sedím, tak sedím. Když jím, tak jím. Když spím, tak spím.“ Návštěvník zrozpačitěl. „Vy jste asi nerozuměl mé otázce…“ A mudrc zopakoval: „Říkám, když jdu, tak jdu. Když stojím, tak stojím. Když sedím, tak sedím. Když jím, tak jím. Když spím, tak spím.“ „Ale to já přece dělám také,“ netrpělivě odsekl tázající. „Co je na tom tak zvláštního?“ Mudrc se usmál a řekl: „Vy, když jdete, už stojíte. Když stojíte, už si chcete sednout. Když sedíte, už myslíte na jídlo, a když jíte, představujete si spánek. Žijete o překot a tolik vás rozptyluje, co ještě musíte, že si ani neuvědomujete, co právě děláte. A ono je to moc, moc důležité.“

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
www

Tak pokud to bylo před zdravotní komisí, určitě očekávali logicky odpovědi typu „snažím se držet rovnováhu, dívám se čeho se chytnou, bolí mne ‚celej člověk‘, točí se mně hlava ap.“ Nejlíp by asi bylo uvést vše dohromady 😁.
U takové komise bych nějak podobně odpovídal já !!
Doplňuji:
Teď mne jen tak napadlo, že bys filozofickou historku tibetského mudrce vybalila na tu důchodovou komisi, zkoumající tvoje zdravotní problémy (annas možná promine) 😁.
Možná by tě uznali jako kandidáta pro Chocholouška a byla bys v důchodu natotata 😉 !

Upravil/a: www

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?beer Nahlásit


Avatar uživatele
Damiana

Většinou když stojím, tak je mi nějak mdlo a tak se zastavím, aby se mi nezatočila hlava.
Jinak se mnou spíš šijí všichni pekelníci, takže moc nepostojím.
Na dotaz komise bych asi odpověděla, že spíš než tělo mi z takových otázek zůstává stát rozum a postavily se mi vlasy na hlavě. Co bych měla dělat jiného, když stojím? Přemýšlet, kdy to se mnou sekne? 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Když stojím -přemýšlím kam půjdu a co budu dělat

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zl@tk@

Říká se : Stojíš jak hydrant. Občas tak stojím a přemýšlím co jsem právě chtěla udělat …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

určitě ano, kdyby ji na mě takto někdo vyhrknul, tak bych byla zaskočena a řekla bych jen, když stojím tak stojím..
a dopadlo to rozhodnutí dobře ??

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kohut57

Čekám, až přijdu u pokladny na řadu, koukám na nebe nebo na obraz. Jinak se nezastavím , nebo pak už sedím či ležím.
Doplňuji:
Myslíš, že s touto odpovědí dostanu důchod ?

Upravil/a: Kohut57

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Když stojím, tak si buď v hlavě „přehrávám“ co jsem předtím učinil dobře nebo špatně, zda až opět pokročím, bude snad lepší nejprve udělat to či ono, eventuelně až popadnu dech a bezpečně přejdu ulici a dojdu do svého cíle , jak patřičně oslovit přátele nebo bližní za nimiž směřuji.
Bohužel někdy také stojím coby solný sloup a snažím se ustát jednání některých svých spoluobčanů. To pak ve stoje, ale též i v sedě potají tiše pláči…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Stojím a čekám, až se zase budu smět pohnout z místa.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Larissa

Když stojím, tak si hraji s ruky nebo s klíči, nervózně přešlapuji nebo poslouchám…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Pomocou svalstva sa usilujem udržať vzpriamenú polohu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
štamgast

Když stojím tak stojím.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Illines

Briketko,dopadlo to dobre,ale neni to zadna slava co se tyce nemoci,bolesti atd.

před 4402 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek