_136

Když skončí nouzový stav i karanténa mezi 11.5 až 25.5 skončí tím i nošení roušek?

Mám počítat stím že nošení roušek skončí i s ukončením karantény a nouzového stavu?

Nejlepší odpověď
annas

Neposloucháte zprávy? Roušky budeme nosit, až na výjimky, nejméně do konce června.

„Uvědomujeme si, že to v létě bude poměrně náročné. Uvažujeme proto, že by se opatření v červnu mohlo diferencovat na podmínky, kdy bude nošení roušky povinné – například ve vnitřních prostorách. Ale venku jen za jistých okolností – například, když člověk půjde sám nebo s rodinnými příslušníky, tak ji nebude muset mít. Ale pokud se bude přibližovat k nějakým cizím osobám, tak by si ji měl nandat,“ přiblížil pro Seznam Zprávy epidemiolog Rastislav Maďar. Ten nyní působí také jako koordinátor odborné pracovní skupiny, která se na Ministerstvu zdravotnictví zabývá uvolňováním restrikcí kvůli koronaviru."

https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/nasadit-sundat-nasadit-sundat-noseni-rousek-se-ma-na-leto-promenit-101351

Další odpovědi
Drap

Ne, neskončí. Roušky se budou nosit dále.

led

Pokiaľ trvá ohrozenie hromadným nakazením, rúšky a bezpečný odstup aspoň 2m ľudí od seba, sú jedným zo základných prvkov ochrany obyvateľstva. Núdzový stav patrí k vyšším stupňom ochrany na úrovni ohrozenia štátu.
Aj ak skončí núdzový stav v polovici mája, neznamená to, že nebezpečie prenosu nákazy zmizne ako mávnutím čarodejného prútika.
Dám vám príklad:
Noc v parku veľkomesta
Predstavte si, že vás niekde v parku ohrozuje skupina útočníkov. Uniknúť nemáte ako. Musíte sa brániť. Aj keď sa vám podarí jedného útočníka zneškodniť, nemôžete poľaviť v obrane, stále ostávate ohrozený. Len môžte viac síl venovať obrane.

Edison

O jaké karanténě mluvíš?

Mc Merkurion

… kde žiješ ??? vy nemáte rádio, tv či internet ??? dyť toho je všude plno …