hapiky

Když silničáři údajně nečekali sněžení či kalamitu, tak co vlastně čekali, jestli tedy vůbec něco čekali?

Že by čekali jarní oblevu?

Nejlepší odpověď
zjentek

Celoživotní zkušenosti s ČR mně napovídají, že napřed se vždy čeká na sebemenší možnost práci ojebat. Nezávisle na režimu.

Další odpovědi
led

Niekedy (každý rok) to robia ako my na prechode cez cestu. Tiež čakajú na svoju príležitosť.
Na červenú zastavíme, poslušne čakáme na voľno. Pritom občas pozeráme prichádzajúce autá, klábosíme s priateľmi, alebo sa začítame do tlače… a keď sa „zobudíme“, zelený panáčik nám na rozlúčku zamáva a zase je červená.

mosoj

Chybu je třeba hledat , zejména u řidičů. nedodržují nic, nejsou ohleduplní a ještě dělají naschvály. Takovýmto řidičům nepomůže ani sám pán bůh.

Kepler

Nečekali? To je jenom taková lidová slovesnost. Samozřejmě jsou vždy připraveni. Ty časy, o kterých zpíval Nohavica o průseru, když na Můstku byl 1 cm sněhu a u Muzea 5! 🙂 Jenomže silnic jsou tisíce kilometrů a techniky jen stovky. Takže nemůžeš hned čekat, že ti hned odklidí příjezdovku k baráku. To by nešlo, ani kdyby ta technika byla nadzvuková. I ve Švédsku jsou občas pozadu…

hapiky

Kepler: Jedná se o D1a to je páteř dopravy, ta by sjízdná asi měla být, i když nebyla. Můžeš si to vygůglovat.

Kepler

Tak samozřejmě by D1 měla mít prioritu. Ale když toho spadne moc a za krátkou dobu, tak to taky chvíli trvá. Ale silničáři si už pár desítek let stěžují na zastaralou techniku a nedostatečný počet. Vláda je chytřejší – počítá s globálním oteplováním 🙂

Edison

Přesto je třeba si uvědomit, jak dlouho trvá úklid třeba 100km úseku, jaký je dojezd a nakonec… účinnost posypů taky není bezmezná.