Rokio

Když si někoho zablokujete, zrušíte blokaci dotyčného jedince po čase?

Mluvím o blokaci na sociálních sítích a na komunikačních webech.

Pokud se jedná o člověka, který vás nestalkoval, nešikanoval, nevyhrožoval vám, nevydíral vás, ani se nedopustil jiné trestné činnosti vůči vaší osobě, ale pouze vás otravoval, myslíte si, že je na místě doživotní blokace daného člověka?

Na základě křesťanství vám Bůh odpustí vaše hříchy, pokud vy odpustíte jiným. Samozřejmě některé činy odpustit nelze (např. znásilnění, těžké ublížení na zdraví, zabití atd.), ale pouhé obtěžování není něco, co zanechá doživotní následky.

Navíc za konečné činy by měl být konečný trest. Řada lidí vnímá blokaci od jiných jako trest, jako újmu. Ochrana to není, protože pisatel třeba ani nechtěl adresátovi nijak ublížit.

Nejlepší odpověď
Malvína

Tak pokud mě někdo otravuje, jedná se o někoho cizího. Protože na sociálních sítích žádné lidi, kteří by mi neustále psali blbosti, nemám. A pokud je ten člověk cizí, nějak nevidím důvod, proč bych jej měla odblokovat. Po čase na něj přece stejně zapomenu.

Další odpovědi
Funna

nemáš opět pravdu…to, že to neříká bible, kterou se zjevně inspiruješ, i když bys měl zapojit spíše mozek, i obtěžování může zanechat doživotní psychické následky, zvlášť kdy je obtěžován citlivější jedinec…
a pokus si někoho zablokuji, tak nevím, proč bych ho odblokovávala…nes­tojí mi za to…

anonym

Ne blokaci už neruším. Pokud někoho zablokuji většinou je to proto, že jsem dospěl k závěru že mi bez onoho člověka bude na internetu lépe. Nemá význam to přehodnocovat. Online prostor je odosobnělý a pohybují se v něm takové počty anonymních a vám neznámých lidí lidí, že na blokaci jednoho z nich, nikterak nezáleží, přehodnocování blokací by byla jen další ztráta životního času. Když už ho musíte nebo chcete trávit online neměli byste ho ztrácet s těmi co za to nestojí.

anonym

Ber to tak že lidé nechodí (obvykle) na internet někomu dělat zpovědnici a dávat mu tam 10 šancí, chodí tam zjišťovat informace nebo se bavit a co nejméně chtějí být obtěžováni neznámými individui, proto existují tyto pohodlné způsoby jak neznámé cvoky blokovat a už s nimi nikdy v životě nemuset ztrácet čas. Bohužel tedy tady na odpovědích to moc nefunguje, vlastně vůbec to nefunguje protože otázky i od blokovaných bohužel vidíte dál …