with.love

když si něco kouppím na letišti, nezabaví mi to při kontrole zavazadel?

obchody s různou kosmetikou a tak jsou před kontrolou příručních zavazadel. Když ale všechnu kosmetiku zabavují, jak by mi mohli šřit, že jsem si to teď koupila? I s účtem by se to mohlo za něco vyměnit (ne že bych tochtěla udělat, ale chci si tam něco koupit – asi z kosmetiky, a nerada bych o to tak rychle přišla).

Nejlepší odpověď
badisko

vse co koupis v bezcelni zone muzes prevest v prirucnim zavazadle .. zabali ti to do specialnich sacku a tim je vsem jasne ze je to koupeno na letisti …! takto si sebou do letadla muzes vzit klido i 1l tvrdeho alkoholu ..tak v kosmetice zase takovej problem nebude …:D
Doplňuji:
jo a do kazde zeme je to trosicku jinak.. takze by bylo dobre se informovat u prepravi spolecnosti ze kterol letis …

Další odpovědi
autacek

Na naprosté většině letišť jsou obchody až za osobní kontrolou a před vlezem do letadla už tě nikdo nekontroluje. Tímto by se mohl zdát problém vyřešen.

Bohužel pokud přestupuješ a vylezeš z tranzitní zóny, což je někdy nutnost například při letech mimo EU a v rámci EU, tedy musíš následně pojít druhým odbavením a tam bys mohla pěkně narazit, sáček nesáček. Takto mi zabavili na CDG i originál uzavřenou pitnou vodu (cca deci v průhledném kelímku jako od jogurtu) jenž mi dali čtvrt hodiny předtím na předchozím spoji, a to se jednalo o let stejného dopravce v rámci „stejné“ letenky.

melanie

Stát se to může.Třeba v Německu se nám to stalo a to protože, to bylo dovezený (tekutiny ve speciálním sáčku) mimo eu, takže pozor 😉