Matthias

Když si nechám dát druhé jméno do občanky, musel bych si pak nechat vydat nové maturitní vysvědčení/vý­uční list?

Dobrý den,
Kdybych si nechal dát druhé jméno do občanky, musel bych si pak nechat vydat nové maturitní vysvědčení/výuční list? Děkuji za odpověď :)

Nejlepší odpověď
anonym

Ne, protože v době, kdy jsi dělal maturitu atd… jsi se jmenoval jinak

Další odpovědi
zzzzz

Vysvědčení se nemění. To že je tvoje, dokážeš rozhodnutím o povolení změny jména. Měníš si jen OP, pas, ŘP, a kartičku pojištěnce. Také by si tuto změnu měl ohlásit bance, pojišťovně a všem se kterýma máš uzavřenou nějakou smlouvu, takže třeba i Čezu.

ivzez

Při ohlašování změny nezapomenout na OSSZ.
Přestože s ní nemáte uzavřenu žádnou smlouvu,
bylo by dobré nahlásit změnu i jí.

Dále lékařům, …