ozzius

Když se zraním v ČR na ambasádě jiného státu, platí moje pojištění?

Podle toho, co jsem slyšel, je území ambasády územím onoho státu, tudíž třeba na ambasádě USA bych potřeboval cestovní pojištění, nebo se mýlím?

Odpovědi
Edison

Mýlíš… Jde o to, kdo bude poskytovat péči. A i na US ambasádě asi těžko bude poskytovat péči něšjaká emejrická nemocnice.

autacek

Tak to jsi slyšel špatně. Ambasáda je exteritoriální územím, avšak toto samotné zůstává integrální částí státního území hostující země.

Ametyst

Lepší je se s nimi soudit, na to slyší.

Kelt

Tohle mne ještě nenapadlo. Pojedu do Prahy, zajdu na velvyslanectví USA nebo jiné, spadnu tam na chodbě a zlomím si ruku a budu po nich chtít peníze nebo léčbu v nejlepší nemocnici a být pod dohledem odborníků v USA.