elvirka

Když se staví dům proč se na střechu dává strom?

Když se staví dům, tak když se staví střecha, tak se tam dává strom nevíte proč?

Nejlepší odpověď
Alesh

Jedná se tzv. glajchu = opentlený stromeček připevňovaný na vrchol krovu před položením krytiny; je starým symbolem štěstí a ochrany domu a jeho obyvatel.

Zdroj: http://www.lidova-architektura.cz/preh­led-seznam/encyklo­pedie/glajcha­.htm

Další odpovědi
anonym

Strom je symbol z ráje kde jsme utrhli ovoce moudrosti a stali se z nás lidé a dům je pro lidi tím co z nás dělá lidi

michael69

Tzv. „Glajcha“ je krom jiného hlavně znamením,že je kompletně dokončena hrubá stavba.