IK

Co vše vám na zahradě letos zmrzlo?

Byla jsem po 14 dnech bolavého kotníku zase na zahradě a růže jsou už úplně černé, vím že jsem je zahubila sama když jsem je v po několika teplých dnech zalila a v následující noci mrzlo. Budu se muset koukat na předpověď. Těch 14 dní jsem nic nezalévala ale i tak se mi zdá že všechno nepřežilo. Co mohu očekávat? Schizandra má povadlé lístky, broskvoň začíná kvést…
Doplňuji:
Tak Schizandra přežije, ale růže zmrzly i ty které jsem určitě nezalila. Nevím zda se mám radovat že jsem katastrofu nezpůsobyla, nebo plakat pro růže. Nejspíš se spokojím s tím, že nějaký čas nebudu muset stříhat pichlavé šlahouny než mi začnou jejich květy scházet.

Nejlepší odpověď
briketka10

mně umrzly na verandě Molice v truhlíku a to jsem je zalévala jenže jsem tam měla přes zimu někdy i –3°C, tak to chuděry nepřežily..
na zahrádce je trochu zmrzačenej břečtan, ale ten se vždy vzpamatuje :D
Doplňuji:
ad www už víš co je Molice :DD

Další odpovědi
hanulka11

pomrzly mi vřesy a hebe , ale to je maličkost – snadno se nahradí novými
pro www. molice je Plektrantus dávám ji mezi muškátů do truhlíků a krásně to vypadá ,ale při prvních mrazících /ona hned zmrzne/hned vyhodím i s muškáty nikdy ji nepřezimuji, koupím si novou ,stojí na jaře 10kč sazenička

Doplňuji:
http://img.na­dapenny.com/t20/121­01/nadap095230822­010237.jpg

dudu

Na zahradu pojedeme s obavami zítra. Zcela nedávno jsme zaseli mrkev, petržel a hrášek, těm snad zdejší mráz okolo 5-ti pod nulou neublížil. Ze stromů a keřů se nejvíce obáváme o meruňky., v duchu doufáme, že na naší výše položené zahradě matka příroda jejich růst ubrzdila a ony bez úhony přežily.

www

Sestře tady v okolí Brna nezmrzlo nic z toho mála, co tam má. Není ale všem dnům ještě konec.
To Briketka:
Co že ti to umrzlo? Já totiž znám jen molice coby malý, létající, a škodlivý hmyz, který saje na rostlinách ☹. Nevíš, jak se ta rostlina jmenuje jinak?
Díky! 🙂
Doplňuji:
Á, tak jsem zase o něco chytřejší 😁. Holky díky !!

Conchus

S růžemi je to špatné. Tady v Praze ještě řada keřů neobrazila a na chatě (cca 400 m) něco se ukazuje pěkně, něco nikoliv. Každý rok zaznamenávám v růžích nějaké ztráty. Tím zalitím jste tomu neublížila. Problém byl v holomrazech. Asi pořád málo na podzim růže přikrýváme.

honza19hk

sice mi nic neumrzlo(tedy zatím) zato se mi na zahradě válí 12 vyvrácených smrků,ještě ze zimy když nevydrželi nápor sněhu a vítr o rychlosti cca 95km/h.Krom to ho tam je jeden dost nakloněný a částečně vyvrácený-takže brzy spadne(pokud ne tak mu pomůžu) a zůstal tam jediný kloudný,ale půjde taky dolů,chci tam stavět a nehodlám abych měl smrk na střeše.ještě jsem neměl čas je pořezat a uklidit.Až vyschnou skončí v kotli.

IK

Růže jsem zazimovala 20 cm kupou země, zatím v Praze nebyla taková zima, aby pomrzly růže úplně celé.

briketka10

hanulko díky za obrázek pro www :DD