Loso

Kdyz se s nekym vyfotim nebo natocim, hrozi postih?

Dotycny / dotycna souhlasi byt na fotkach nebo na videu. Souhlas tam nikde neni zaznamenan, ale bokem to chtel/a (videt to neni a ani slyset). Na fotkach a videich nejsou videt znamky toho, ze by nekdo nesouhlasil.

Hrozi za to nejaky postih?

Dodatek: A umisteni verejne na internet?

Odpovědi
Drap

Ne, nehrozí.

Kelt

Třeba u nás byl Polreich a skoro každý se s ním fotil. Já se mohu fotit s každým, a oba stejně riskujeme podle tvého uvažování. Pokud ale upravím fotku nějaké celebrity a dám k tomu i vlastní fotku a budu dotyčného nějak vydírat, kompromitovat nebo to nějak využívat, pak to může druhá strana použít jako podklad pro obžalování mne z trestného činu. Například se vyfotím z Putinem, Trumpem, respektive dám na veřejnost fotku získanou fotomontáží a vydělám těžké peníze za sledovanost, tak to je podle mne trestné.

ivzez

K umístění do internetu potřebujete souhlas. A ten souhlas musíte být
schopen doložit. Proto bych doporučila si vyžádat písemný souhlas.
(Ovšem pozor na to, že dotyčná osoba má právo ten souhlas později odvolat.)