dust8

Když se posílá na dobírku např. umělá vagína, tak je to alespoň diskrétní balík?

Aby věděli např. jen v zásilkovně, že je to ze sexshopu, nebo ani tuto informaci nemusí vědět?

Odpovědi
elkon

Když se stydíš, tak to nekupuj.

zjentek

No když o tom nenapíšeš na přebal tak je ta informace diskrétní. V appce je tuším kolonka pro poznámky. Když tam napíšeš, že balík je plný například hulení, měli by přizvat policelního psa, bo jak by to měli jinak čichat?

VaclavZeman

Ja si nikdy zadnou takovouhle prasarnicku nekupoval. Kdyz uz mas potrebu, tak si vyhledej vecer pred spanim nejaka hezka videa. Anebo zaplat nejake kurtizane. Ale umelou vaginu?! To opravdu nikdy (buhvi, co je vevnitr, az ho tam zasunes)!

marci1

Ano, je to diskrétni balík. Jako název odesílatele je uveden smyšlený název firmy. 🙂

Filip84

Věc má dvě roviny:

I. Každá poštovní zásilka musí být zabalena v souladu s Řádem listovních zásilek, který je přílohou Světové poštovní úmluvy UPU, Addis Abeba, 2018, v souladu s Řádem poštovních balíků – závěrečný protokolem Řádu poštovních balíků, který je přílohou Světové poštovní úmluvy UPU, Addis Abeba, 2018, zákonem o poštovních službách, a pak – případně – příslušnými poštovními podmínkami příslušného držitele poštovní licence.

Podle ustanovení čl.RC 117 odst.1.1 Řádu poštovních balíků UPU každý balík musí být zabalen a uzavřen způsobem odpovídajícím hmotnosti, tvaru a povaze obsahu, jakož i způsobu a době trvání přepravy. Obal a uzávěra musejí chránit obsah tak, aby nemohlo dojít k jeho poškození ani tlakem, ani opakovanou manipulací, a aby nebylo možno dostat se k obsahu bez zanechání zjevné stopy násilného vniknutí.

Podle ustanovení § 6 odst.1 zákona o poštovních službách poštovní podmínky musejí mít písemnou podobu.

Podle ustanovení § 6 odst.2 lit.c) zákona o poštovních službách poštovní podmínky musí srozumitelným, úplným a snadno přístupným způsobem obsahovat minimálně požadovanou úpravu poštovní zásilky, její rozměry a hmotnost.

Podle ustanovení čl.3 odst.1 lit.b) Poštovních podmínek České pošty, s.p. – základní poštovní služby (PP ZPS) poštovní zásilka musí být upravena a zajištěna tak, aby věci tvořící její obsah nevyvolávaly nepříjemné smyslové vjemy.

Ať má názor kdo chce jaký chce, ne každému je příjemné dívat se na realistické připínací dildo, umělou kundu nebo třeba realistickou panu (nemyslím nafukovací, sexuální pomůcky mohou být dneska opravdu velmi, velmi propracované, všecko je o penězích). Ať se někdo stydí, nebo nestydí, sexuální pomůcky musí být zabaleny tak, aby nebyly vidět.

Samozřejmě, jestli to má nějaký jiný držitel poštovní licence jinak, v zásadě je to možné, protože ani Světová poštovní úmluva UPU, ani zákon o poštovních službách, tohle neřeší, je to pouze věcí taktu na obou stranách a nastavení podmínek držitelem poštovní licence.

https://www.mpo­.cz/assets/do­kumenty/41244/473­46/565834/pri­loha004.pdf
https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2000-29
https://www.ces­kaposta.cz/do­cuments/10180/282­441/zps.pdf/a085da­ea-e843-4885-b60b-af3372319f75

II. Většina lidí chce, aby okolí nevědělo, že si objednali něco podobného charakteru. Vcelku oprávněně, a nejde jenom o stud. Hlavně starší generace na to může nahlížet opravdu hodně „jinak“, mohlo by jí to znepokojit, není potřeba.

Sexshopy, obecně, chtějí prodat i příště, takže opravdu balí zásilky bytelně, a tak, aby z tvaru, nebo něčeho podobného, nebylo poznat, co v tom je.

Za každým sexshopem stojí provozovatel – právnická osoba nebo fysická osoba podnikající. A ta bývá uvedena jako odesílatel na zásilce, bez nějakého odkazu na web sexshopu, bez reklamy, či něčeho podobného.

Například sexshop.cz provozuje VIRTSHOP CZ, s.r.o., shop.svadeni.cz Pavel Vyklický, a tyto osoby budou uvedeny na zásilce jako odesílatel. Nic víc! 🙂

https://www.sex­shop.cz/vse-o-nakupu/diskretni-baleni
https://shop.sva­deni.cz/diskret­ni-baleni/

Ondy1994

Zabalit černou fólií v nějaké krabici a to bohatě stačí. Nikde se to hlásit nemusi

Ondy1994

Spousta sexshopu zasílá dnes pouze s názvem sróčka, Nikoly jména webu. Navíc balíky jsou často zabaleny černou fólií. Jeden čas jsem balil pro sex shop co zasílal přes internet a buďte v klidu. Doporučuji ale objednávat spíše z těch známějších sexshopu.

zjentek

VaclavZeman, bůhví co vše bylo vevnitř… no ale to si můžeš říct i u skutečný, ne jen z pryže.