autacek

Když se dozvíte, že vám žena před sedmi lety zahnula s vaším šéfem, ale jinak máte od něho dobře placenou práci, co dál?

Rozvrátíte vlastní spokojené manželství, rodinu a raději skončíte sám a na dlažbě, protože jiný zaměstnavatel co by využil vaše odborné schopnosti není, a to jen pro pocit, abyste okolí vykřičel, že jste se teď dozvěděl, že jste byl kdysi dávno, když vám to zrovna neklapalo, podveden?

Odpovědi
Speed77

Každý máme jiné priority a hodnoty. Někdo jako ty je asi hold kandaulista. Ale zdravý člověk se cítí normálně zrazen, dlouhé roky podváděn a obelháván. Stará zrada a nevěra je stále nevěra a nic, co by čas mohl nějak změnit, i když ses to dozvěděl třeba právě teď. Spíš obzvlášť teď, protože pro tebe je to čerstvé a jakoby se to stalo teď. Že si měl roky parohy a spokojeně sis žil v nevědomosti zatímco žena dobře věděla, co udělala, je možná ještě horší.
Někoho jiného to asi hold ještě vzruší, vždyť jde „jen“ o ženu, že.. Nic důležitého.
Jasně, práce je přece mnohem přednější než manželka, manželství, láska, důstojnost, čest a podobně. Vůbec nejde o zradu, o nevěru, vůbec tě tvá žena roky neobelhávala a nezradila, vůbec tvůj šéf neudělal totéž a neudělal si z tebe hlupáka a paroháče, pro kterého pracuješ a posloucháš.
Někdo prostě nemá smysl pro čest a spravedlnost, o věrnosti ani neslyšel a důstojnost ho nezajímá. Jistě, pro takového člověka je pak vše v pořádku. Ještě by měl šéfovi a manželce poděkovat. Třeba jim to zachránilo manželství. ;) Ještě by jim mohl navrhnout, aby ho podváděli častěji. A taky by mohl požádat o snížení mzdy nebo se zapojit do nějaké submisivní role, kdy bude hrát hry a přijímat ponižující rozkazy, protože právě takové té povahy ten člověk nejspíš je.

Emefej

Bylo by mi to jedno, šéfovu manželku obšťastňuji už osmým rokem.

da ny

Co bylo před 7 lety, bych už neřešila. Po důvodech nepátrala. Uklouznout, selhat, nejen v době krize může každý.
Důležité je, co, jaký je vztah nyní. Zda v něm chci setrvat.

aliendrone

Ruku na srdce – NEVÍM! Je to pouze hypotetické, dokážu si představit tu situaci, ale nikoliv se s ní ztotožnit. Už jen předpoklad že „není nikdo, kdo by využil mé schopnosti“ (ergo „jsem v koncích“) je tak trochu nesmysl, venkoncem KDO dokáže VŠECHNY tvé schopnosti využít dokonaleji, než ty sám? ;) :)

Dále jsou tu další možné faktory ve hře (jako děti > rozvod) a tak vůbec. Moc rád bych si myslel, že bych se zachoval nějak rozumně, zkusil to nějak vyřešit, ale o5 ruku na srdce, nesrovnatelně pravděpodobnější se mi jeví ten rozvrat a dlažba, znám se už celkem dlouho. :)

zjentek

Pokud správně píšeš " žena před sedmi lety zahnula s vaším šéfem", tak se ptám, co s tím on jako? ??? Kdyby se měl do smrti stydět či cítit vinen za každou kurvu, která mu prošla postelí, kam by došel?

Myslel jsem, že máme emancipaci a podobný, mnohem modernější sračky. Čili pro v případě žen nehledat viníka spravedlivě? Nevím, asi jsem nějaký zmatený, jiný… Asi to bude tím, že mi maminka nevštípila, že princezničky NIKDY ZA ŽÁDNÝCH OKOLNOSTÍ ZA NIC nemůžou.

ivzez

Kupodivu ne úplně špatná (na Vás) otázka.
Mě se to sice netýká, protože se ptáte jen mužů, ale já bych se na to vůbec nedívakla „přes tu práci a přes šéfa".
Stačí si uvědomit, že ten, kdo by „okolí vykřičel, že ho žena před lety podvedla“ by vlastně vykřičel jen to, že byl před lety ignorant a že ho vůbec nezajímalo, že je jeho žena v manželství tak nespokojená, že se „poohlédla jinde“.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

aliendrone

da ny >>> Palec za nadhled, vím že jsou lidé (a NEMÁLO!), kteří to JIŽ VIDĚLI STEJNĚ, ale asi je k tomu potřeba „něco více“, než mám sám. Možná nějaký druh „životní moudrosti“, kterým nedisponuji nebo tak něco.

Dochy

Speed:
Něco na tom bude, ale… Každý jsem v jiné situaci, s jinou povahou, neznáš jejich tehdejší ani současnou situaci.

Přijít s tím, že každý čestný člověk musí cítit tohle a tohle je zkrátka blbost.

Speed77

Každý může reagovat trochu odlišně. A charakter taky má každý jiný, ale většina by v takové situaci cítila totéž. Protože psychologie a důstojnost.
Můžou být výjimky, ale to jsou spíš nějaké úchylky anebo něco jiného, jako nemorální charakter a člověk, kterému na manželství nezáleží, na manželce taky ne, nemá k ní žádný vztah, sám ji podvádí a necítí k ní ani majetnické pouto (ti, co podvádí manželky sami zpravidla nejvíc žárlí a bývají majetničtí) a co se stane/stalo s ní nebo s manželstvím je mu úplně jedno. Ano, v takovém případě by necítil totéž, co většina.
Ale nehledě na rozdílné osobnosti člověka, temperament a dokonce ani většinu situací, tak by cítili to, co jsem napsal. A to i třeba v případě, že už manželku nemiluje. Stále je to zrada, nevěra, lež a otázka cti/důstojnosti (zrada, zesměšnění, parohy, obléhání,..). Reagovat může každý jinak, ale pocity bude mít drtivá většina stejné.
Dokonce ani na postoji k manželství a dalším věcem nezáleží. No a pokud jde o polygamií, polyamorii a další, tak to je o něčem jiném, zakládajícím se na souhlasu, dohodě a pod. S tímhle to nemá, co dělat, protože zde jde o „normální“ nevěru a pokud se prozradí, tak to vyvolává vždy skoro tytéž pocity, smutek, zklamání, pocit zrady, zklamání důvěry,…
I když někomu věrnost nic neříká, sám se pak cítí zrazen a ponížen, když se to otočí – když je sám podveden.

Speed77

Nemluvě o tom, že si všichni zakládají na egu. I když to částečně souvisí s tou důstojností.

zjentek

Každý v této společnosti musí nést odpovědnost za své skutky. KAŽDÝ. Včetně něžného pohlaví. Že chlap odpovědnost (trest) vlastní chlípné ženy neunese? Její výhoda.

Odpustit se dá za určitých, zdůrazňuji JEN ZA URČITÝCH okolností. Anebo si po zbytek života lhát. To taky jde.