vvaasseekk

Když pustím elektrony do spotřebiče, co se s nimi stane ? Nebo co způsobí to, že se spotřebič „rozběhne“ ? Díky

PS : píše se „s nimy“ nebo „s nimi“ ?
Doplňuji:
Tak proč v elektrickém obvodu neobíhaj furt ty samý elektrony ?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

To záleží na součástce. Třeba v žárovce je drát, s nízkou vodivostí (elektrony se musí prodírat mezi ostatními nevodivými částicemi – něco jako když se prodíráte davem lidí), který se tak rozžhaví, že svítí.

Něco podobného je v elektrickém vařiči, jen že nesvítí, taky je tam odporový drát (nemyslím indukční vařič tam to funguje zcela jinak).

Motor funguje tak, že se bijou 2 magnetická pole. Jedno magnetické pole vzniká, když elektrickým vodičem prochází elektrický proud a druhé magnetické pole je od pernamentního magnetu. Když dáte 2 magnety stejnými póly k sobě tak se odpuzují, nějak podobně je to v motoru, jen s tím rozdílem, že je jednotlivé součásti jsou poskládány, tak aby se mohli hýbat a otáčeli se.

Energie nevznikne ani nezanikne jen se PŘEMĚŇUJE !

Další odpovědi
mosoj

Nevím kdo koho bije. Myslím že zde je to posáno dostatečně.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-realne-funguje-elektricky-proud

Kdo říká že tam elektrony neobíhají ?
Jinak by to chtělo na sobě trochu zapracovat.