Elisabetth

Když posílám z cizí Země dopis do ČR, jak to mám udělt se známkama a podobně? Předem díky za odpověd :

Nejlepší odpověď
arygnoc

i když jazyku nerozumíte, stačí na poště (trafice) ukázat dopis, naznačit, že chcete známku (ukázáním) a ukážete na adrese stát (česko).
většinou vám vyhoví s pochopením a ochotou (v belgii např. kvůli tomu trafikant telefonoval na informace, aspoň v mém případě, protože ja neumím valónsky a on anglicky. ale pochopil co chci).

Další odpovědi
Nanoon

Záleží kde se nacházíte, každopádně v každém větším městě je pošta a oni ví nejlépe co tam nalepit, aby to k nám došlo.

AnnMary

K mému překvapení na většině zahraničních pošt neumí anglicky.

Proto je dorozumění poměrně nelehké.
Proto se nejlépe domluvíte „rukama nohama“. :)

Stačí jím „zámávat“ dopisem před obličejem a říct Evropa :) A pak by měli pošťáci nalepit správnou poštovní známku.

Nezapomeňte však pod směrovací číslo připsat tiskacími písmeny: CZECH REPUBLIC.

Drap

Jako mezinárodní dorozumívací jazyk pošt je již mnoho let uznávana francouština. Ale stačí napsat adresu, obálku ukázat na poště a oni jistě pochopí. Ono i s tou francouštinou to neni u běžného personálu kterýkoli pošt nic slavného.