jirka F

Když piju nealkoholické pivo, tak jsem abstinent?

Alkohol téměř nepiju, jen na silvestra si dám novoroční přípitek.

Nejlepší odpověď
Dochy

když si dáš přípitek, nejsi abstinent. Jen „skoro abstinent“.

Další odpovědi
Kepler

Dá se říci, že ano, ale spíše bych to označil jako příležitotný piják Lidé, kteří se léčí ze závislosti na alkoholu, nesmí ani to nealko, protože je to spouštěč na plnotučné pivo.

elkon

Abstinent je člověk, který alkohol nepije nikdy.

Beno

Většina prodávaných nealkoholických piv má obsah alkoholu 0,5%. Když někdo pije toto pivo, nebo více piv, není abstinentem.
Některá neakoholicka piva mají obsah alkoholu 0%. Měla by být vhodná i pro abstinenty.

Drap

Nejsi abstinent, protože připouštíš, že občas alkohol piješ. Abstinent budeš až tehdy , až nebudeš pít žádný alkohol, ani občas. Nealkoholické pivo, jak sám název napovídá, neni alkohol.

Beno

Na některých pivech se uvádí obsah 0,0% alkoholu.

Dochy

BENO: Obsah „až“ 0,5%. Mám pocit, že to je zákonný požadavek aby bylo možné nápoj označit za nealkoholický. Ale u piva je problém se dostat na jistou nulu, takže výrobci si tam to „až 0,5“ nechávají jako právní pojistku. Kolik je tam skutečně by mně zajímalo.