Michal47

Když optické zařízení pošty přečte složenku typu A celou kromě jména odesílatele, dojde částka na účet příjemce?

Pan majitel předepisuje každý měsíc jména nájemníků na složenky, které pak hází do jejich schránek. Ostatní údaje dopisuji já a mám jiný rukopis. Pokud pošta selže, můžu se to dozvědět až po třetí složence. (Příjde mi výpověď z nájmu…) Děkuji.
Doplňuji:
Nejsem klientem Poštovní spořitelny.

Odpovědi
ivzez

Nevím, jak přesně to na poštách probíhá, ale domnívám se, že pokud čtecí zařízení nepřečte něco, bez čeho nelze platbu zpracovat, nastoupí člověk.
Odeslání a doručení by se tak mohlo opozdit.

Ale spíše si myslím, že pokud je čitelné číslo účtu,
kam má platba příjít, odešle se rovnou.

A pan majitel by snad po sobě jméno odesilatele
z přiloženého útržku přečíst mohl.