Silvushka2

Kdyz nemam pas a ani obcanku jak muzu vycestovat na Slovensko?

mnoo je mi 15 ale pas mi mama jeste neudelala ale tedka ji uz pujdem udelat aleja jsem ze Slovenska a ta obcanka se bude vyrrizovat dele protze jsem z ceziny. ale ja potrebuju nutne na Slovensko a pas nemam a nevim jak bych se tam mela dostat!
Doplňuji:
Mnoo dekuju za odpovedi ale kdyz si udelam ty papiry buh vi jak to dlouho budou delat a buh vi kolik to bude stat :(

Odpovědi
PO

Co ja jsem byla letos na Slovensku, tak na hranicich nekontrolovali vubec nic. Ale doporucuju Ti si nechat na urade vydat nejake potvrzeni o tom, ze Ti obcanku teprve vyhotovuji. Pas Ti bez obcanky ani neudelaji.

Jivinho

Myslím si, že pas bez OP udělají, musí mít rodný list. Jinak si nech z opatrnosti vystavit potvrzení o vyřizování OP. Je to skutečně jenom pro opatrnost, protože tam většinou nekontrolují.

Fridolinek

Na hranicích nás nikdy nekontrolovali. Nicméně si nechej vystavit potvrzení od úřadu:-) Bude to jistější a pasy se dají vyřídit i ve zrychlené lhůtě, je to ale podstatně dražší.

Jezevec

nejjistejsi je dojit na Tvuj mestsky urad a zeptat se jich. pripadne Ti rovnou potvrzeni muzou vydat. nikdy nevis, co na Tebe uredni regulace chystaji.

Krugerka

Většinou to opravdu nekontrolují, a jak už tady píší ostatní nech si radši zažádat o nějaké potvrzení že se ti OP vyřizuje;-) jinak si myslím že nebude žádný problém..neboj

alenka901

ne potřebuješ aspoň op