pucipuci

Když někdo někomu založí účet, uvádí i svoje jméno?

Kdybych chtěl já založit účet svému potomkovi a neřekl mu to a pak bych náhle zemřel, dozví se, že má někde účet?

Odpovědi
mosoj

To by jsi se divil co si notář dokáže zjistit. Jméno uvádíš.

cochee

Klasický běžný účet jen na jméno. Kvůli tomu se také nějaký čas po revoluci rušily socialistické vkladní knížky, přesněji ty, které na jméno nebyly – důvodem bylo znesnadnění praní špinavých peněz. Dnes jsou anonymní peněžní produkty dosti omezené, jedním z mála je například Blesk peněženka, ta údajně má umožňovat i obejití nového nařízení, že výplatu při výkupu ve sběrnách barevných kovů lze provádět pouze bezhotovostně (tj. převodem na účet).