Avatar uživatele
verka

Když něco nutně hledáte, najdete to až když to nepotřebujete?

Vypadá to jako zákon schválnosti, ale dá se to vysvětlit? Určitě se vám takové případy staly.
Doplňuji:
Něco je na tom soustředění, to nás upozorňuje na všechny věci kolem nás a nedokáže vyčlenit jen tu věc hledanou. Tzv. pro voči to nevidíme! Pak pomine napětí a věc je na světě.
S tím, že něco po pár letech vyhodím a pak by se to hodilo, mám samozřejmě taky zkušenosti.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: verka

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? panenka, anonym, anonym, oskar, kapka před 4993 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Velmi často a kdyby jen tohle. Mám podezření,že existuje něco,cosi,co by se dalo označit jako „spiknutí předmětů“. Nevím,jestli proti celému lidstvu,ale proti mně je to tutovka. Dělají mi naschvály,ty předměty.
Už to zde,myslím, bylo probíráno.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iceT

Ale samozrejme,ja na to vetsinou koukam a stejne to nevidim.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
kapka

To Ten který je: Přestaňte okamžitě hledat a uvidíte, že se do večera objeví sám. Nikoho nebaví hrát si na schovávanou, když ho nikdo nehledá. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

Ale ano,samozřejmně­.Zrovna už několik dní hledám propojovací kabel mezi mobilem a PC.:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

pravidelně hledám brýle,často je najdu až když si na ně sednu,jednou jsem hledala auto mapu,prohledala jsem celé auto,všechny přihrádky,kufr a nic až když jsem ujela asi 5km všimla jsem si že je pověšená na zrcádku

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Koukám, že máme všichni doma toho Němce co schovává ty věci. Jak člověka potěší že v tom není sám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

Ano je to přesně tak jak Verko píšeš když něco hledám hned nenajdu to až když to nepotřebuji tak to vždycky najdu.Pokud tu věc kterou hledám ale potřebuji ihned hledám dokud jí nenajdu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
oskar

Velice zajímavá otázka,ano stává se mi to docela často.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Yes, samo že ano. Kolikrát pro hledání hledanou věc přehlédnu. Určité vysvětlení mám ale nikam nevede. Hlava je zaneprázdněná určitou věcí, úkolem najít. Oči to pak nevidí. Hlava si předtím usmyslela že se to uklidí. Pak to může být jinde. Podle nového pořádku nebo nového systému úklidu. Hnus. Jo, pak se to najde protože se dělá inventura po které je prd. Záhadou pro mě zůstává taková věc: Když smotám kábl pájky abych ji uklidil, vzápětí ji zas potřebuji. Když ji neuklidím a nechám ležet pájku pod nohama, leží tam bez ladu měsíce. Našel jsem způsob jak toto vyřešit a s tím si ulehčit život – vyhodit to zavčas. Jenže když to někde leží 5 roků a pak to vyhodím, brzy to potřebuji a hledám to. Existuje nějaká studie zabývající se těmito jevy?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

to jen „nevypadá“ jako zákon schválnosti, to JE zákon schválnosti – jeden ze slavných Murphyho zákonů. Na mě funguje taky spolehlivě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vecernice

Mě taky pořád ,,někdo" schovává věci a na víc mi podstrkuje ty co už dávno nepotřebuju.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Běžně se mi to stává…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
vecernice

Já bych ještě zatáhla za drátky.No a pak už jedině ten novej mobil.Nakonec novej počítač a kabel je na světě.

před 4992 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ten který je

To Kapka:Však já ho najdu někdy příští rok až budu mít nový mobil.:-)

před 4993 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kapka

Ano, i tak to bohužel někdy dopadne. Některé kabely mají holt moc dlouhé vedení. 🙂

před 4993 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek