verka

Když něco nutně hledáte, najdete to až když to nepotřebujete?

Vypadá to jako zákon schválnosti, ale dá se to vysvětlit? Určitě se vám takové případy staly.
Doplňuji:
Něco je na tom soustředění, to nás upozorňuje na všechny věci kolem nás a nedokáže vyčlenit jen tu věc hledanou. Tzv. pro voči to nevidíme! Pak pomine napětí a věc je na světě.
S tím, že něco po pár letech vyhodím a pak by se to hodilo, mám samozřejmě taky zkušenosti.

Nejlepší odpověď
anonym

Velmi často a kdyby jen tohle. Mám podezření,že existuje něco,cosi,co by se dalo označit jako „spiknutí předmětů“. Nevím,jestli proti celému lidstvu,ale proti mně je to tutovka. Dělají mi naschvály,ty předměty.
Už to zde,myslím, bylo probíráno.

Další odpovědi
iceT

Ale samozrejme,ja na to vetsinou koukam a stejne to nevidim.

kapka

To Ten který je: Přestaňte okamžitě hledat a uvidíte, že se do večera objeví sám. Nikoho nebaví hrát si na schovávanou, když ho nikdo nehledá. 🙂

ten který je

Ale ano,samozřejmně­.Zrovna už několik dní hledám propojovací kabel mezi mobilem a PC.:-)

anonym

pravidelně hledám brýle,často je najdu až když si na ně sednu,jednou jsem hledala auto mapu,prohledala jsem celé auto,všechny přihrádky,kufr a nic až když jsem ujela asi 5km všimla jsem si že je pověšená na zrcádku

mosoj

Koukám, že máme všichni doma toho Němce co schovává ty věci. Jak člověka potěší že v tom není sám.

panenka

Ano je to přesně tak jak Verko píšeš když něco hledám hned nenajdu to až když to nepotřebuji tak to vždycky najdu.Pokud tu věc kterou hledám ale potřebuji ihned hledám dokud jí nenajdu.

oskar

Velice zajímavá otázka,ano stává se mi to docela často.

anonym

Yes, samo že ano. Kolikrát pro hledání hledanou věc přehlédnu. Určité vysvětlení mám ale nikam nevede. Hlava je zaneprázdněná určitou věcí, úkolem najít. Oči to pak nevidí. Hlava si předtím usmyslela že se to uklidí. Pak to může být jinde. Podle nového pořádku nebo nového systému úklidu. Hnus. Jo, pak se to najde protože se dělá inventura po které je prd. Záhadou pro mě zůstává taková věc: Když smotám kábl pájky abych ji uklidil, vzápětí ji zas potřebuji. Když ji neuklidím a nechám ležet pájku pod nohama, leží tam bez ladu měsíce. Našel jsem způsob jak toto vyřešit a s tím si ulehčit život – vyhodit to zavčas. Jenže když to někde leží 5 roků a pak to vyhodím, brzy to potřebuji a hledám to. Existuje nějaká studie zabývající se těmito jevy?

quentos

to jen „nevypadá“ jako zákon schválnosti, to JE zákon schválnosti – jeden ze slavných Murphyho zákonů. Na mě funguje taky spolehlivě.

vecernice

Mě taky pořád ,,někdo" schovává věci a na víc mi podstrkuje ty co už dávno nepotřebuju.

Michal

Běžně se mi to stává…

vecernice

Já bych ještě zatáhla za drátky.No a pak už jedině ten novej mobil.Nakonec novej počítač a kabel je na světě.

ten který je

To Kapka:Však já ho najdu někdy příští rok až budu mít nový mobil.:-)

kapka

Ano, i tak to bohužel někdy dopadne. Některé kabely mají holt moc dlouhé vedení. 🙂