Kikouš123

Když dostanu zásilku na dobírku, přinese mně ji domů doručovatel, nebo ji musím vyzvednout na poště?

Původní otázka
Když my někdo pošle věc na dobírku tak ke mně domů přijde pošťák kde my to předá a nebo si to mám vyzvednout na poště?

Nejlepší odpověď
autacek

Když tě zastihne doma, tak ti to proti úhradě předá, když tě nezastihne, uloží to na poště a dá ti do schránky oznámení. Pokud by se nejednalo o Českou Poštu, tak bude situace najít místo uložení zásilky složitější, ale zase řidiči jsou vstřícnější domluvě, předem zavolají i jsou schopni dodání zásilky načasovat na jindy.

da ny

Dobírku, v obálce, jako dopis, mi
přinese pošťačka. Pokud nejsem doma, musím na poštu.
Pokud je na balíku, zejména obchodním mé telefonní číslo, pošle mi pošta sms, že převzala pro mne zásilku s předpokládaným dnem doručení. O tuto službu (v ceně) požádám i já, když posílám balík (k adresátovi napíši i jeho telef. číslo.
Během rozvozu mi řidič vždy volá, jestli jsem doma nebo v kolik hodin mne doma zastihne. Nebo ho požádám, ať to nechá na spádové poště.
V sms je www. adresa, na které si můžete upravit den a hodinu dodání zásilky.