pizlicka

kdyz my darce daroval dum,ja jej prodam...........

musim darci hledat nahradu bydleni,pokud ma v dome trvaly pobyt????
Doplňuji:
dedvseved- ano,bez vecneho bremene.

Nejlepší odpověď
anonym

trvalý pobyt nezakládá právo na bydlení, jde jen o administrativní úkon.
A on ho daroval bez věcného břemene? To bych se divil.

Další odpovědi
anonym

pizlicka, podívám se do historie tvých otázek a co si mám myslet ? Nejsi ty tak trochu zlatokopka?

marijakes

Také bych se divila, kdyby daroval dům bez věcného břemene. To znamená, že má dotyčný nejen trvalé bydliště v tom domě, ale hlavně má tímto zaručeno, že v domě musí zůstat až do své smrti. Pokud byste takový dům chtěla prodat, pak by ho musel nový majitel koupit opět s věcným břemenem a to už ztíží prodej.
Pokud není v darovací smlouvě nic o věcném břemenu, pak dům můžete prodat, ovšem já bych neměla to srdce člověka, který mi dům daroval, vyhnat na ulici a náhradní bydlení bych mu automaticky sháněla.

HakitoCZ

Spánembohem, gramatiko, rád jsem tě poznal…

pizlicka

bohemico,jiz do vnitrni post jsem ti jasne psala,nesud,pokud nevidis pod poklicku.moji povinnosti neni si nehat plivat do obliceje a branit v rozhodovani i co se byt jen zahrady tyka.ja mam prava jako majitel,presto ani s nicim nehybu,pritom mam sve predstavy,ale abych si nemohla rozhodovat ani o svem daru a musim se chovat jen jako uklizecka,a nesmim si ani rozhodnout,co bue na zahrade a co ne,a pokud to prekrocim,darce me povali na zem,atd.....no dovol?!takze jeste jednou,,,,NESUD.

anonym

Mám vytažené veškeré tvoje otázky, takže mi nemusíš nic vysvětlovat. Zruš bazén, vysázej místo něho sad, prodej darovaný barák, nič další vztahy, prostě dělej co umíš. Někdy zkus změnit taktiku a postoj a pokus se spíš budovat a stavět než ničit a bourat. Zatím je za tebou jen spoušť. Odpovídat na vnitřní poštu ti nemohu, mám otevřený profil na rozdíl od tebe, ale písnu ti jeden citát : „Mnohdy není opakem chudoby bohatství, ale spravedlnost.“ Bryan Stevenson

pizlicka

tak si sud.jsem trnem v oku jen proto,ze mam uuudajne dum.nastesti jsou tu i jini,kteri vi,ze nikdy neni pravda jen na jedne sterne.

anonym

Já tě nesoudím! Posuzuji jen lidi, kteří stojí o můj názor a vyžádají si ho… a kteří za to stojí mně.