MiMiPiPi

Když mi je 13,tak asi brigádu nenajdu..Nebo jo?

Je mi teprv 13,a potřebovala bych brigádu..Ale nevím jestli bych nějakou mohla s mym věkem najít.. :D

Nejlepší odpověď
beer

Zeptej se po rodině, známých. Mohla by to být jen jakási „výpomoc“ v okruhu těchto lidí.
Oficielně tě nesmí nikdo zaměstnat.

Další odpovědi
nikolkap

Vem si třeba roznášení letáků.Přihlásí se k tomu třeba tvoje teta ale za ni to budeš roznášet ty.I peníze dostane ona ale pracovala si ty takže ti je teta dá.Ona je jako prostředník.

hanulka11

Brigády až od dovršení 15 let – bohužel…

terry

Ty sama asi ne, ale můžeš se s někým domluvit. Za pomoc ti může dát nějakou odměnu.
Můžeš pomáhat někomu doma, starším nebo nemocným sousedům apod. Nebo někomu v práci. Drobné pochůzky apod.

Drap

Je v rozporu se zákonem, zaměstnávat osoby mladší 15 let

Alesh

Bohužel doba se rychle mění a zákony poněkud zaostávají … jinak určité oficiální možnosti máš viz zdroj. Případně ještě mrkni sem: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zamestna­nost/cast6.as­px

Njn, to jsou ty naše super sociální „chránící“ zákony. Jak už ti tady někdo radil. Prostě to musíš nějak ošulit. Pracovat na někoho apod.

Zdroj: http://www.epra­vo.cz/top/clan­ky/zamestnava­ni-deti-dle-platne-pravni-upravy-51776.html