Radomír.cz

Když mám podepsanou smlouvu na DPČ, jde v průběhu roku tuto smlouvu zrušit a nahradit ji smlouvou na DPP?

Smlouva DPP vs. DPČ

Odpovědi
da ny

Pokud o to bude zaměstnavatel stát, umožní změnu, tak určitě, ano.

DPČ je na 80 hodin v měsíci
U obou zmíněných ukončíte spolupráci bez udání důvodů. Platí však 15denní výpovědní lhůta nebo datum, na kterém jste se dohodli při podpisu.
DPP – do 300h ročně
U DPP není smluvně stanovený týdenní rozsah práce. Sociální i zdravotní pojištění zaměstnavatel odvádí od příjmu nad 10 000 Kč/měs. Pokud jste podepsali DPP, nemáte nárok na příplatky za přesčas, práci v noci, práci ve svátcích, pokud takové příplatek máte, je to benefit zaměstnavatele.