zjentek

Když kos v mezizběří žížal v záhonu po dešti jen tak mimoděk čtyřikrát klofne do suchýho listu, tak to si čistí klofák?

🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Klofne docela sofistikovaně, až se zdá, že u toho docela dobře ví, co dělá. Prostě, že vnímá, cítí a rozhodně jen tak neblbne. Tak že by měl například ještě i jiný důvod, než který napadl mě?

Kdo tohle ví? (Víte jak, po dešti takový klofák může být docela od hlíny a tak různě 💁‍♂️)

Odpovědi
marci1

Odpověď odborníků-ornitologů: hledá potravu.
„Kos popobíhá po zemi, po zastavení trhavě kývá ocasem a zuřivě rozhazuje listí a hledá potravu. Takže ho potěšíte, když listí necháte na zahradě (třeba shrabané u stromu) a nebudete ho odstraňovat.“ 😄
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=0MpwmAqgVas

zjentek

Marci ovšem „gurmán“ si vybral tak nějak bokem JEDEN list a furt do něho klofá!? 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️