kurec

Když jste byli na střední, co jste dělali ve svém volném čase kromě učení?

Nejlepší odpověď
DoTazatel

Četba, učení (pro sebe = pro život, ne do školy), běh, posilování a kalistheniku, brigáda (občas), procházky, jízda na kole, párkrát za měsíc s kámošem ven. Někdy nic.

Pak drobné (nestálé-nepravidelné) koníčky jako vaření, pečení, kreslení, zahradničení (protože mě to bavilo a baví).

Kromě toho všeho ještě domácí práce jako nošení, štípání dříví, občasný úklid, umývání nádobí, vysávání, čištění (oken, podlahy).

Taky lenošení: sledování seriálů, filmů, hraní her – na PC nebo deskovky.

Měl jsem i pokusné koníčky, u kterých jsem ale nezůstal.

Takhle to možná vypadá, že jsem pořád něco dělal, ale tak to není. Kromě čtení a posilování, které jsem dělal (skoro) každy den, byly některé ty ostatní aktivity třeba jen jednou týdně, některé párkrát za měsíc.

Další odpovědi
dudu

Studoval jsem na internátní škole, takže volného času jsme měli habaděj. Ten jsem trávil cvičeními v psaní na stroji, ve fotografickém kroužku, radioamatérském a vaření. Působil jsem také coby technik hudebního a estrádního souboru školy. Hodně jsem četl.

Kepler

Semdesátá léta: tak co asi. Za kamarády, za holkama, vyrábění peechovin, na kole si zajet na Slovensko, nebo čundr po Beskydech. Bože, to byla doba! V TV ho… a net ani PC neexistovaly…

Hufnágl

Chodil jsem na stadion a do tělocvičny v Opavě na Tyršák.

quentos

Čet jsem si, poslouchal muziku a chodil do výtvarného kroužku; od jedenácti jsem hrál scrabble a od dvanácti jsem ještě překládal články.

Edison

Jak „kromě učení“?? Já se nikdy neučil… 😁 Takže jsem dělal cokoli jinýho… Měl (a mám) spousty koníčků.

autacek

Sportovali a lítali za holkama.

dubraro

Chodil za holkama, jezdil vystupovat s kapelou, kutil elektroniku, opravoval motorku…

Hufnágl

Quentos, ta články jsi překládal z místa na místo?

Kepler

Možná litinové radiátorové články z vagónu na Tatru, ale to by musel být v tom hodně silný. Vlastně jsem jazykově musel překládat hned od prví třídy, protože jsem česky neuměl.