Dena443

Co mně hrozí, když jsem porušila karanténu?

Vím, že je to nedbalost, ale neměla jsem to dělat..

Ale v době, kdy jsem pozitivní jsem si skočila na rychlo do krámu, abych si koupila důležité věci, abych se uzdravila z nemoci (Covidu) a vyléčila se… mě někdo naprášil a volala policie, která mě předvolala po karanténě k tomu, abych podala vysvětlení. Neměla jsem v úmyslu něco takového udělat a nevěděla jsem, že vadí si skočit do krámu jen na chvíli. Hygiena mě o tom neinformovala…

Prý si na to mám dát pozor a nedělat nic takového a co bude dál, to nevím? Co myslíte? Fakt je mi to líto ☹

Edit: Chápu, že doba je zlá a lidi jsou nepřející, ale věřte, že byste se do téhle situace nikdo dostat nechtěl. Ano, neznalost zákona neomlouvá, v téhle době asi nikoho nic nezajímá..

Ale berte v potaz třeba to, že se to stalo a že lituji, že se to stalo a mrzí mě to.. a už se budu snažit, aby se to neopakovalo, ale minulost nezměním. Každý člověk má chyby a není dokonalý člověk bez chyb a chyby jsem bohužel udělala a už si na to dávám pozor a vím, že to bylo špatně. V té době jsem si to pořádně neuvědomovala.. tak snad to bude dobrý:-/

Nejlepší odpověď
Couly

Hygiena ti nařídí karanténu a ty tady napíšeš, že tě o tom, že ji máš dodržovat, neinformovala?

Další odpovědi
Kepler

Za nouzového stavu? Tak to máš blbý: https://www.danovy-portal.com/ak­tuality/poruse­ni-karanteny-muze-znamenat-pokutu-az-3-000-000-kc-nebo-i-trestny-cin
Neznalost neomlouvá.

da ny

Sáhodlouhé, zbytečné „vysvětlování“ ;D

„….nevěděla jsem, že vadí si skočit do krámu jen na chvíli. Hygiena mě o tom neinformovala…“ = > velmi trapná výmluva, se snahou, „hodit zodpovědnost“,
vlastní chybu, na někoho jiného!
Neznalost neomlouvá, měla jste se sama zajímat. Informacemi jsme masírováni několik měsíců......
Pozdě bycha honiti. Pozdní lítost je k ničemu.
Lidé nejsou jen nepřející! Nedělejte ze sebe oběť ;)
Lidé mají obyvy a dodržují pravidla!

Pravděpodobně dostanete (už z principu, že to bylo na udání) pokutu, jak vysokou se nechte překvapit.
Jinde, za války (čemu se rovná nouzový stav), by Vás ukamenovali nebo zastřelili ;)
Což není tak zdaleka vtip……

nyjono

Myslím si o tobě, že jsi nezodpovědná … .
Kdyby tohle dělali v karanténě všichni, tak bude omezení ještě roky.
Objednej si online zásoby na půl roku a zůstaň zalezlá.

My můžeme brát v potaz cokoli, ale bude ti to houbeles platné.
I ty obhajoby tady jsou k ničemu.

Midoc

Měla jste se zeptat na hygieně,
nebo svého ošetřujícího lékaře
jak dodržet karanténu. Jak si zabezpečit stravu.

marci1

Zřejmě (?) ti policie jen domluvila (pokud ti nedala pokutu), ale bohužel stav je vážný, je nouzový stav a v případě porušení karantény při léčení hrozí i zpětně pokuta až 3 mil. Kč. Podívej se kolik lidí umírá denně, a jak je covid-19 nakažlivý. O nákup potravin v době nemoci požádej rodinu nebo si je objednej prostřednictvím internetové rozvážkové služby – plať dopředu a požádej kurýra o ponechání nákupu před dveřmi. Opravdu je stav vážný (nouzový, kdy platí jiná pravidla, pokuty a tresty) a velké množství lidí, zejména starších a chronicky nemocných umírá velmi drastickým způsobem (udušením, jako by ses topila). ☹
https://www.mo­jeambulance.cz/pro-klienty/covid-19/pravidla-domaci-karanteny/

Mc Merkurion

… dobrej scénář: hele, je 2.1., sobota, doběhla jsi si nakoupit (což teda za dodržení určitých podmínek můžeš i v karanténě), někdo tě naprášil, zavolala tě policie a předvolala tě k podání vysvětlení ??? BLBOST !!! jestliže máš být v karanténě, nebude tě policie předvolávat na služebnu, to se řeší až po …, nehledě na to, že takto rychle nepracujou a už vůbec ne v sobotu !!! se mi zdá, že se fakt nudíš, ale todle nejni ani béčkovej scénář, s tím se nikde nechytíš … nevěřim ti ani písmenko…

seraphico

Hrozí 3 milionová pokuta.

Jít nakoupit nezbytné věci, jako jsou léky a potraviny, lze i v nařízené karanténě, ale pouze tehdy, pokud jste vyčerpala všechny jiné možnosti, jak si nákup obstarat. Tzn. příbuzní, přátelé, sousedi, rozvážkové služby, dobrovolníci, město (mnoho měst pomáhá s nákupy pro své spoluobčany). Samozřejmě s co nejvyšší opatrností, tzn. dobře nasazená rouška, štít, rukavice, platit kartou, jít nakoupit v době kdy lze očekávat menší počet nakupujících, dodržovat rezestupy, nevyužít MHD a samozřejmě nákup zvládnout v rekordním čase.

Ale jak píšu, jít sama nakoupit musí být až ta poslední možnost, jinak se z toho nedostaneme. Policie tedy po vás bude chtít dvě vysvětlení:

  1. Kvůli čemu jste porušila karanténu?
  2. Nebyla jiná možnost?

Odpověď znáte jen vy sama.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dena443

Dany: Tak já už jiné odpovědi ani neočekávám. Vím, že znalost zákona neomlouvá, ale je to věc, co se stala. Fakt jsem si to neuvědomila, že by toto mohlo vadit, ale vadí. Jak byste jednala v té situaci vy? Vím, že zatím nic neřešíte, ale zkuste si to jen představit, jak byste to vysvětlovala vy.

da ny

Hlavu Vám nikdo neutrhne.
Mně by se to nestalo, vím, že se to nemá…. ;)
Já jsem jednala tak, že jsem požádala dceru o nákup a mám sousedy.
Služby zajišťují dobrovolnící, stačí požádat městskou policii (stálá služba).
I Vám věřím pozdní lítost. Jen mi ve Vašem příspěvku překáží snaha svalit své pochybení i na jiné.

Schluker

Staci odmitnout podat vysvetleni. Tezko budou neco dokazovat…

Dena443

Tak záznamy asi mají, že jsem někde byla. To já bych to tam vysvětlila vše po pravdě. Tak snad jen doufat, že to bude dobrý. Stát se může cokoli každému. Udělala jsem jen chybu, že jsem byla jen nakoupit a to je vše.

Schluker

@Dena443 odmitnete podat vysvetleni a nahlednete do spisu, co na vas maji. Potencialne jde o trestny cin, takze by vzhledem k vasi nezkusenosti v teoto oblasti nebylo od veci angazovat pravnika.

seraphico

Mc Merkurion:

Dena443 píše, že má přijít s vysvětlením po karanténě. Ale jinak souhlas, také se mi zdá, že jde o báchorku.

Couly

@autacek Když se neumíš o postarat o sebe natož o rodinu tak o co ti vlastně jde?

Couly

@autacek normalni clovek ma nejakou rodinu nebo zname kteri mu pomuzou – chapu ze ty nikoho takoveho nemas :)

autacek

@couly to víš že jo, tahat do toho vlastní rodinu, kterou chceš sám vystavit nebezpečí, že to od tebe chytne, to je super nápad, k tomu tě ani je nemůže nikdo nutit, sousedi jsou jistě taky celí žhaví.

Ostatně pokud jsi nepchopil pointu mého příspěvku, že zůstat doma není dogma a že stát se nepostará, dokonce nechá běžně bydlet nakažené se zdravými, tož to je mi tě líto.