donna

Když jedu na motorce, říkají předpisy, jak moc mít utaženou přilbu, nebo je to na mně?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Předpisy říkají přesně toto:

h) mít za jízdy na motocyklu nebo na mopedu na hlavě nasazenou a řádně připevněnou ochrannou přílbu schváleného typu podle zvláštního právního předpisu2) a chránit si za jízdy zrak vhodným způsobem, například brýlemi nebo štítem, pokud tím není snížena bezpečnost jízdy, například za deště nebo sněžení.

Řemínek by tedy měl být upevněn, neměl by škrtit, podle předpisů by mělo stačit, pokud by byl jen upevněn, ale přilba by neměla z hlavy spadnout. Důležité je však, že sice dodržíš předpis, ale při pádu kvůli špatnému upevnění-málo utažené ti helma z hlavy spadne a ty se zabiješ.

Další odpovědi
Kepler

Ne, předpisy opravdu neukládají jakou silou v newtonech máš mít přilbu utaženou. Buď si ji utáhni tak, aby tě ochránila, nebo můžeš rovnou jezdit s čepicí kšiltem dozadu. Když se ti bude přilba za pár tisíc kvedlat na hlavě, pak jsou to vyhozené peníze.

gecco

Máš ji mít řádně upevněnu…
Tedy tak akorát…
😉