bolak

Když jedna kobra královská pokouše 10 lidí najednou, kolik z nich umře?

Pro kolik z nich má dostatek jedu aby to způsobilo jejich smrt?

Nejlepší odpověď
annas

http://natura­.baf.cz/natura/1997/8/97­08-2.html
Hadí jed a jeho účinky
Jiří Svršek

Hadí zuby vydrží 10 dní, pak rostou nové. Tpři uštknutí záleží zřejmě na tom, kolik jedu má had, také na jeho biochemickém účinku, na sezónních podmínkách, zdravotním stavu, kondici hada atd.

V odkazu se píše. – najdete pod datem 5.června 1951

"Přece víte, nebo aspoň byste měl vědět, že jedovatá kobra má jed jen na svou obranu a na usmrcení své kořisti.“ Tolik toho iá vím, řekl jsem mu, ale mne zajímá to další.

Pokračoval: „Jed si musí kobra vyrábět, a to jí trvá dost dlouho, po uštknutí je kobra neškodná nebo aspoň její další uštknutí není smrtelné. Má-li kobra jed, a to kterákoliv z našich kober, ať je to chřestýš, jararaca, jararacussú, cobra coral, jararaca preguissosa a jak se všechny jmenují, tedy tento ubohý člověk ke mně nikdy přijít nemůže, ten zemře na místě nebo na cestě. Dojde-li tedy až ke mně, je to známka, že kobra měla málo jedu nebo žádný a takový člověk by stejně nepřišel o život."

Co z toho plyne?

Zdroj
Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Teologická fakulta
Katedra teologických věd
Bakalářská práce
ADOLF NĚMEC, MISIONÁŘ
(1918–1983)
Autor práce: Magdaléna Jarošová
Studijní obor: Pedagogika volného času – vychovatelství, prezenční
Ročník: 3

Zapomněla jsem vložiit odkaz
https://theses­.cz/id/x4hyl4/BP_Ja­ro_ov_Magdalna­.pdf

Další odpovědi
marci1

Údajně všichni. Zásoba jedu, kterou tento had disponuje, stačí na zabití slona, nebo 20 lidí. 🙂
https://www.sto­plusjednicka.cz/li­de-jedovate-kobry-nebezpecne-krasavice-s-kapi