masakrmen

Když je Václav Klaus dvakrát po sobě prezidentem…

… a po něm někdo jiný dalších pět let a pak může být zase poté zvolen Václav Klaus? Uvádím to jen pro příklad protože mě tady tato situace zajímá a toto říkám, aby tady zas nějací chytrolíni nepsali: To se snad nestane apod.

Nejlepší odpověď
pokazdejinak

Ano, je to přesně tak.
Však se taky před poslední volbou řešilo, jestli nechce znovu kandidovat Václav Havel, protože už na to měl právo…

Další odpovědi
Drap

Zákonem je upraveno, že nemůže být tpo třetí v řadě. takže by se to mohlo stát

Hykam

Ano je to možné.
Václav Havel byl dokonce tři volební období po sobě a to díky tomu, že jsme se oddělili od Slováků. Nejdříve byl prezidentem Československa a potom dvakrát České republiky.

arygnoc

Václavy už NE!

MrGandy:

Třeba Zdeňka Svěráka. Nebo Bolka Polívku.

Nebo radši gynekologa, když je tato republika v …?
Ale Václavy už ne.

MrGandy

a když ne Václava …tak koho tam chceš?