annas

Když je někdo opilý láskou, má hormon zamilovanosti stejné účinky jako alkohol? Dá se výše zamilovanosti rovněž změřit?

Nejlepší odpověď
Kepler

Možná by se změřit mohla jako hladina hormonu se sumárním chemickým vzorcem C8H11N. http://www.spek­trumzdravi.cz/las­ka-je-chemie.-vedci-presne-vi-co-se-deje-v-nasem-tele-kdyz-jsme-zamilovani Myslím, že to ale není tak, že nám stoupne (hladina) a my se zamilujeme. Právě naopak – vyhodnotíme subjekt a pak se teprve stoupá. S opilostí to má společné jen to, že nejsme schopni racionálně myslet. Jazyk se nám neplantá, chodíme rovně a neházíme šavličku. Jak už jsem nedávno uvedl valašské přísloví: Gdyž láska zavelí, rozum je v pr*eli.

Další odpovědi
Drap

Ano, u některých jedinců má tento hormon stejné a někdy dokonce i horší účinky než alkohol. I vyprchá podstatně pomaleji než alkohol. Bohužel láskotestr doposud nikdo nevynalezl.

zjentek

Jako alkoholtester zde poslouží postel, míru zamilovanosti tady bude možný měřit nějak jako vleže, jinak to nepůjde ;)

briketka10

Netuším, ale posílám Všem hezkou básničku:

LÁSKOMETR
Láska nezměřitelnost citů,
nepřítomen žádný základní rozměr.
Hlouba, váha ani šířka kmitů,
jak namíchat ten správný poměr.

Jak zachytit to,
co nelze spočítat a zaměřit.
Jak sestrojit ho,
Láskometr, abych mohl sílu tvých citů změřit.

Snad balónkem jak měří se tlak,
nebo rtutí když jí vášeň zahřívá.
Možná jen něžným polibkem, jen tak,
když rty o rty láska zahřívá.

Kelt

Zamilovanost není záležitost jenom chemie. Je to spíše stav, rozhodnutí mozku, že daná osoba se nám líbí, že se nám na ní líbí všechno, a ostatní nechceme vidět. Je to tedy takový speciální filtr.

cechacek

Většinou dvounohý tvor ztratí důstojnost, peníze, přátelství, rodinu a.t.d., zamilovanost se s růže brýlemi dokáže člověk, který je psychicky nemocný.
Občas taková vášeň končí a začíná nenávist, bitva o peníze a majetek.

Klaproth

Účinky nejsou stejné. Po alkoholu už jsem blinkal, po lásce ne.