Avatar uživatele
xiperio

Když dám své přihlašovací údaje v internetovém bankovnictví rodinnému příslušníkovi ,bude banka něco proti tomu mít?

Chci aby některé transakce na mém čtu prováděla dcera. Dám ji přihlašovací údaje. Může mi za to moje banka dělat problém? Nebo je to moje věc. Nebo kartu taky můžu dát komukoliv, aby s ní platil?

Zajímavá 0 před 1105 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Nassin

Jak banka pozná, že po zadání vstupních údajů je někdo jiný? Nebo můžeš požádat banku o založení společného účtu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
autacek

Ne užití karty jinou osobou než na ní je uvedena, stejně jako přihlášení se pod cizím jménem, odporuje zákonu.

PřÍstup jí můžete jako disponentovi zřídit zvlášť, stejně tak nechat vystavit kartu na její jméno.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Zříď právo pro disponenta. Určitě jsi uzavřel smlouvu o bankovnictví a téměř jistě je tam uveden Tvůj závazek nikomu nesdělovat své přístupové údaje.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Pepa25

Problém nastane s dvoufázovým ověřováním – např. SMS budou chodit na váš účet.

před 1105 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… se dá přeposlat anebo zavolat, dá se to stihnout v limitu >>> několikrát vyzkoušeno …

před 1105 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
xiperio

Já vím, že nepozná. Ale kdyby třeba komunikovala s bankou, kvůli něčemu v bankovnictví. A řekla , že jsem jí ty údaje poskytl. Jestli by banka byla proti.

před 1105 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… v pohodě, operátor ji požádá o ověření, ty operátorovi řekneš identifikační údaje (většinou R.Č.) a řekneš, že souhlasíš, že za tebe bude komunikovat dcera, jinak nelze, údaje nestačí >>> to je v případě telefonu, jinak to banka nezjistí, a nezjišťuje a komunikovat lze, i přes chat …
… při použití platební nálepky se nedá zjistit, komu patří >>> není na ní uvedeno jméno …
… taktéž jednu kartu mužeš nahrát do více telefonů pro NFC platby, a vždy je to se souhlasem a vědomím banky …

před 1105 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Nassin

Platí druhá odpověď. Založte si společný účet.

před 1105 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek