xiperio

Když dám své přihlašovací údaje v internetovém bankovnictví rodinnému příslušníkovi ,bude banka něco proti tomu mít?

Chci aby některé transakce na mém čtu prováděla dcera. Dám ji přihlašovací údaje. Může mi za to moje banka dělat problém? Nebo je to moje věc. Nebo kartu taky můžu dát komukoliv, aby s ní platil?

Nejlepší odpověď
Nassin

Jak banka pozná, že po zadání vstupních údajů je někdo jiný? Nebo můžeš požádat banku o založení společného účtu.

Další odpovědi
autacek

Ne užití karty jinou osobou než na ní je uvedena, stejně jako přihlášení se pod cizím jménem, odporuje zákonu.

PřÍstup jí můžete jako disponentovi zřídit zvlášť, stejně tak nechat vystavit kartu na její jméno.

Dochy

Zříď právo pro disponenta. Určitě jsi uzavřel smlouvu o bankovnictví a téměř jistě je tam uveden Tvůj závazek nikomu nesdělovat své přístupové údaje.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Problém nastane s dvoufázovým ověřováním – např. SMS budou chodit na váš účet.

Mc Merkurion

… se dá přeposlat anebo zavolat, dá se to stihnout v limitu >>> několikrát vyzkoušeno …

xiperio

Já vím, že nepozná. Ale kdyby třeba komunikovala s bankou, kvůli něčemu v bankovnictví. A řekla , že jsem jí ty údaje poskytl. Jestli by banka byla proti.

Mc Merkurion

… v pohodě, operátor ji požádá o ověření, ty operátorovi řekneš identifikační údaje (většinou R.Č.) a řekneš, že souhlasíš, že za tebe bude komunikovat dcera, jinak nelze, údaje nestačí >>> to je v případě telefonu, jinak to banka nezjistí, a nezjišťuje a komunikovat lze, i přes chat …
… při použití platební nálepky se nedá zjistit, komu patří >>> není na ní uvedeno jméno …
… taktéž jednu kartu mužeš nahrát do více telefonů pro NFC platby, a vždy je to se souhlasem a vědomím banky …

Nassin

Platí druhá odpověď. Založte si společný účet.