FlAsh_7

Kdysi mi na notebooku odešla baterka, fungovala pouze ze sítě. Jak k tomu mohlo dojít?

Dell Inspiron 15 7000 gaming

Nejlepší odpověď
aliendrone

Snadno a z MNOHA důvodů. Kupříkladu v důsledku platnosti 2. zákona termodynamického nebo šlo o výrobní zmetek aj. možnosti. :)

Z nichž v neposlední řadě hraje významnou roli i ďábelský vliv samotné Její Excelence velvyslankně PEKLA na Zemi led, která má doslova v popisu práce působit utrpení a hoře dobrým mužům! Nedá pokoj a nedá, dokud muži po ní netouží natolik, že se xmrti usouží – teprve PAK je spokojená. ;) :D :D

Další odpovědi
cochee

Baterka určitě ne"fungovala pouze ze sítě," pouze ze sítě fungoval ten ntb.

„Baterka“ lépe řečeno LiPol/LiIon akumulátor (jaký se používá mmj i v noteboocích) má typickou životnost cca 2 roky, ať se s ní děje cokoliv – jde o přirozenou životnost tohoto typu zdroje, která je zapříčiněna samovolnou chemickou degradací. Může se i stát, že vydrží tři nebo dokonce i více let, ale pokud se „pokazí“ po dvou rocích, nelze se tomu divit. Životnost může dále snižovat nevhodné zacházení (ohledně nabíjení a vybíjení) a nastane-li podkročení hraničního napětí, které leží někde u hodnoty 2,8V na článek, na dobu delší než několik desítek minut, znamená to konec života této baterky (tento stav nastane, nechá-li se baterie v notebooku úplně vybitá a napětí samovybíjením dále klesá).

Mc Merkurion

… máš zavírat dveře, pak by nikam neodešla !!!

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.