drax.davari

Kdybys měl/a ztratit jeden z 5 smyslů, který by ti nejméně chyběl?

Nejlepší odpověď
annas

Uvědomuji i, že už zde otázka na toto téma byla, ale nemůžu ji najít.
Uvědomte si, že otázky s podmilňovacím způsobem, se ptají na věci neuskutečnitelné, protože kdyby jsou chyby, takže o tom nemá smysl přemýšlet, když neznáme okolnosti čio možnosti vzniku, . Jde tedy o hypotetický dotaz, jen jalové uvažování, protože pochybuji, že každý ví, jak by se choval, co by dělal, kdyby… např,. ztratil řeč po mozkové mrtvici.

Řeč můž člověk ztratit kvůli mozkové mrtvici,ale tu si určitě sám nevybírá..

Komunikace, řeč a porozumění řeči ostatních lidí je pro nás tak přirozené jako dýchat vzduch. Řeč nám byla nadělena jako jedinému živočišnému druhu na planetě zemi. Jaké to je, když o tuto schopnost přijdeme? Ten, kdo to nezažil, nemá představu, jak děsivé může být žít v tichu, ve stavu, kdy ztrácíte schopnost rozumět lidské řeči a dorozumět se se svým okolím.

Vzpomeňte si na některé pohádky, jak autoři či režiséři vyřešili např. u hrdinů problémy např, se ztrátou řeči, oslepnutím atd.
.
Pomocí 5 smyslů vnímáme svět, jsou i obranou proti nebezpečí, třeba bez hmatu, bychom nepoznali násili, bez sluchu bychom útočníka neslyšeli, jeho útok bychom necítili atd. . Zpavidla zapojíme při tzv. čití víc smyslů a pak pomocí vnímání, vznikají vniltřní pocity, někdy převládá rozum, jindy srdce,. a ttak dochází ke smyslovým klamům. Hůl do vody vložená, vypadá jak zlomená. Řeč může člověk ztratit kvůli mozkové mrtvici, ale tu si určitě sám člověk nevybírá.

Komunikace, řeč a porozumění řeči ostatních lidí je pro nás tak přirozené, jako dýchat vzduch. Řeč nám byla nadělena jako jedinému živočišnému druhu na planetě zemi. Jaké to je, když o tuto schopnost přijdeme? Ten, kdo to nezažil, nemá představu, jak děsivé může být žít v tichu, ve stavu, kdy ztrácíte schopnost rozumět lidské řeči a dorozumět se se svým okolím.

Nebo stáří a sluch. Víte, jak byste uvedené řešil?

Moje hypotetická úvaha. Myslím si, že nejjednodušší by byla ztráta chuti s čichem, Jenže neudržet si vůni znamená nemít z jídla pořád nějaké potěšení,. Přece chuť a vůně jsou tak svázány, že ztráta jednoho by měla obrovský dopad na druhého, Chuť je v zásadě nejméně funkční a jediná, kterou si umím představit zjednodušit si život, pokud bych ji neměla. Nestarat se o to, jak jídlo chutná, by mi dalo možnost třeba ušetřit peníze za luxusní jídlo a jíst třeba levnou, ale vyváženou stravu podle potřeby a nehladovět,

Další odpovědi
zjentek

To bych teda určitě nechtěl, ale pokud by to bezpodmínečně muselo být, pak čich.

Rokio

Určitě bych si zvolil čich. Naopak nejvíce by mi chybě zrak, takže ten bych si určitě nezvolil.