Avatar uživatele
Zlatý

Kdyby nebylo sucho, tak bychom měli úrodu ovoce? (Kontext s podotázkou.)

Hmyzáci ve velkém píchají, bodají, sosají a vyhryzávají ďoury do meruněk, brosklí, švestek, jablek... A tyto následně nahnívají, chytnou plíseň a zcela shňijou!

Hmyz ser takto chová, protože potřebuje "pít"? KDYBY NEBYLO SUCHO, hmyz by do plodů tolik nepíchal a my bychom měli úrodu?


Kategorie hmyz, oázka na "bycha".

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Není to jednoznačné. My jsme letos měli bohatou úrodu třešní, jenže bohužel dozrály v době velkých dešťů, krup,. tudíž většina plodů shnila na stromě.

Nebyly k užitku, teď je uklízím spolu s padajícím žloutnoucím listím.

Zdálo se, že nebudou ani švestky, ale právě ty první dozrávají, i když je jich méně než l loni. Ale padají.. Zatím na ně vosy nejdou na rozdíl od minulosti. Zřejmě je vos méně. .

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Kdyby nebylo hmyzu, nebylo by ani ovoce a mnoha dalších detailů. Je třeba si uvědomit, že kromě článku potravního řetězce jsou po smrti i zdrojem pro rostliny. Prach jsi a v prach se obrátíš platí i zde. Prostě narušením tohoto řetězce a koloběhu živin jen narušíš celý systém koloběhu života.


Avatar uživatele
Zlatý

Ono je to jedno,stejně dovážíme ovoce a zeleninu z bůhvíjaké tramtárie.


Avatar uživatele
Zlatý

Neni to tak zcela pravda. Některé druhy hmyzu nepijí vodu, živí se právě pouze dozrávajícími plody.


Avatar uživatele
Zlatý

Docházím k přesvědčení, že zvýšení počtu nepřátel našich zemědělců a sadařů, kterými jsou jaro, léto, podzim a zima o mokro, sucho, hraboše a savý hmyz není to podstatné. Starosti mně nyní dělají fakta a informace jiného charakteru. Např. sdělení šéfa sadařů v místním agrodružstvu, že mu letos polovina úrody třešní zůstala na stromech, neboť staří už je otrhat nezvládají a mladým se nechce. Nebo radost stánkaře z vysokých cen brambor a z poznatku, že mladí bez zaváhání vezmou dvoukilový pytlík, hodí na pult padesátikačku a odejdou. Mimochodem, průměrný výnos brambor přitom překračuje 20.000 kil z hektaru a kilo třešní nabízel supermarket za 150 korun.
Velmi zarážející je rovněž údaj, že z cca 200.000 dlouhodobě nezaměstnaných připadá, přes obrovský převis poptávky na trhu práce, téměř 20 % /tedy 40.000/ na mladé lidi do 29 let. Proč asi?

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

Edisne, beru, ale... Není za poslední léta "toho vyhryzanýho" ovoce stále více a více? Neřekl bych, že hmyzu přibývá, spíše naopak. Na tvý rovině, jak tady píšeš, tomu asi rozumí každý dítě, jenže... však rozumíš otázce.. (;

Avatar uživatele
Stříbrný

Edison

No právě. Hmyzu ubývá a taky je s tím dost spojených problémů. Hmyz ale sám o sobě není příčinou. Příčinou je, jak už to tak bývá, NEVYVÁŽENOST.

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

Ten který je: Jak kdo. Za ovoce bych nikdy neutratil byť jedinou korunu, když z hlíny roste zadarmo.

(Vím, někdo nemá hlínu a bla bla bla bla bla bla bla... netřeba mne přiučit.)

 

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1459
Zlatý beer 709
Zlatý www 558
Zlatý annas 485
Zlatý briketka10 381
Zlatý marci1 352
Zlatý Kepler 319
Zlatý ReHu 311
Zlatý hanulka11 296
Zlatý mosoj 278

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.