Avatar uživatele
Rokio

Kdyby mě chytili, byl bych pravděpodobně obviněn za krádež?

Mamka mi dala 50 Kč, abych si něco koupil v samoobsluze. U sýrů jsem si koupil u obsluhy 3 plátky sýra. Šel jsem k samoobslužné pokladně, oskenoval jsem sýry, naklikal jsem vše potřebné a nakonec jsem vložil do stroje 16 Kč. Zapomněl jsem si vzít účtenku. Dále jsem šel k závore a chtěl jsem na terminál přiložit kód na sýru místo účtenky. Brána se neotevřela. Tak jsem počkal, až někdo u terminálu přiloží svoji účtenku a pak jsem za tou osobou prošel.

Byl bych osočen z krádeže, když jsem neudělal nic úmyslně? Nechtěl jsem nikoho poškodit. Jen jsem pouze neschopný, pokud jde u placení u samoobsluhy. Kdyby zjistili, že jsem odešel bez účtenky, i když jsem za nákup zaplatil, přišili by mi krádež?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? zjentek, Savier před 240 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Ne

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Kód na sýru místo účtenky…
😂😂😂 Tož to je masakr!

Rokio, dávej bacha, vypadá to, že Elkon NĚKÝM JE! 🤫

Jinak já to dělám běžně že jdu v Kaufu přes westernové lítačky za někým. Je to větší zábava, baví mě to.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Legální aspekty se mohou lišit podle jurisdikce, ale obecně řečeno, krádež obvykle vyžaduje určitý stupeň úmyslu, tzv. úmyslné jednání. Vypadá to, že jste zaplatil za zboží, které jste vzal, i když jste udělal několik chyb v procesu platby a opuštění obchodu. Pravděpodobně by vám nebyla připsána krádež, protože jste neměl úmysl ukrást nic a zaplatil jste za zboží.

Nicméně, opustit obchod bez platného dokladu o nákupu (účtenky) může být problém, protože to je důkaz, že jste za zboží zaplatil. Kromě toho, procházení bránou za jinou osobou bez platného dokladu o nákupu může také vypadat podezřele.

Často tyto situace závisí na politice konkrétního obchodu a na tom, jak je situace vyhodnocena zaměstnanci obchodu nebo bezpečnostním pracovníkům. Pokud by se vyskytla taková situace, nejlepším řešením je oslovit zaměstnance a vysvětlit, co se stalo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Musíš stále se svou rodinou otravovat? Když jsi neschopný, tak ať tě máma vodí za ručičku třeba i na záchod, abys tam náhodou nespadl a neudělal sis bebí. Body za hovadiny z tebe génia stejně neudělají. Stále zůstaneš nulou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek