ladislavzune

Kdyby agenti USA vyhodili do povětří muniční sklad v Íránu, byl by to teroristický čin, nebo prosazování demokracie?

Nejlepší odpověď
Drap

Samozřejmě že prosazování demokracie. USA to myslí dobře s celým světem. Od těch všech ostatních by to byl teroristický čin.

Další odpovědi
Speed77

Samozřejmě, že demokracie. Byl by to jen jeden z (amerických) způsobů, jak šířit (jejich) demokracii do světa. 😂
Ale jim by se nikdo, obzvlášť z většiny státu, nepostavil, protože proti hegemonovi, supervelmoci by neměli šanci. Takže Amerika své počiny může nazývat jak chce a ostatní s tím nic nenadělají – a ještě s tím musí souhlasit, protože jinak by byli nařčení třeba z nedemokrarických postupů, z totality, z terorismu a pod. Byly by na ně uvaleny sankce, bylo by jim vyhrožováno. A amíci tak z veselá mohou dělat, co chtějí, protože každý stát mají pod pákou, vše si kontrolují, většinu ovládají.
To bylo řeči jak pomstí Sulejmáního, ale k tomu by museli být krapet silnější.

Alesh

Z pohledu Íránu by to byl nepochybně terorismus.

Nassin

B je správně?

plebs

V Iránu těžko odhadnout, ovšem v Iráku sem tam trochu něco bylo Američany zničeno a vyhozeno do povětří.
President G. Bush věděl před útokem na Irák že tam nejsou žádné zbraně hromadného ničení.
I když v 80 letech, kdy byl Husajnův režim podporován Američany byly uvedené zbraně dodávány ze Záp. Německa a použity proti Kurdům v roce 2003 již byly znehodnoceny. V lednu 2003 vystoupil G. Bush s projevem Husajn klame má jedovaté plyny. K napadení Iráku nedostal G. Bush svolení od Rady bezpečnosti OSN, zmocnění použít všech dostupných prostředků.
Výsledek akce 460 tisíc obětí civilního obyvatelstva, 4,4 mil. lidí kteří museli opustit své domovy a náklady pro USA asi 450 miliard dolarů.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.