Dane

Kdy začínají stárnout muži a co je nejvíce trápí (kromě zvětšení prostaty)?

Stárnutí je spojeno s řadou fyzických i psychických změn. U žen se první známky stáří projeví asi kolem třicítky a to v podobě mimických vrásek, šedivých vlasů nebo pocitu ztráty fyzické přitažlivosti. Za hlavní znak stárnutí je pak považována menopauza, která se objevuje po čtyřicítce. V kolika letech si začínají uvědomovat stárnutí muži?

Nejlepší odpověď
mosoj

Muž je starý, když už se mu líbí všechny ženský a to mně ještě ne !

Další odpovědi
anonym

Nejde o „léta“, ale události – třeba o 1. infarkt…
😉

setapouch

Zatimco zeny od patnacti starnou, muzi se s postupujicim vekem dostavaji do nejlepsich let.

Agneta

Dane, vždyť říkám, a říkám to stále, počkej až budeš stará a bude ti pětatřicet…:DDD
+++
Muži začínají stárnout, když prodají poršátko a koupí si fauvéčko(VW), a když jim začne vonět práce na zahrádce, místo vonění v rozkroku:DDD

marci1

Stárneme všichni a záleží na každém z nás, jak budeme stárnout. Stárneme již od doby, kdy jsme se narodili. Myslím si, že stárnutí ( v souvislosti s přechodem ) si uvědomují ženy i muži tak cca po 50ti letech. Nejdůležitější je věk psychologický : jak se cítíme, jak si připadáme. Někteří muži cítí že „stárnou“ ve 20ti a někteří nepociťují „stárnutí“ ani v 80. Stárnutí si nejméně uvědomují lidé se smyslem pro humor a s úsměvem na rtech. 🙂
"Existují tři rozdílné způsoby měření věku a tuto teorii zastává čím dál více lékařů.

  1. Chronologický věk. Ten znamená stáří podle kalendáře.
  2. Biologický věk. Ten znamená, jak staré je naše tělo podle kritických životních znaků a procesů na buněčné úrovni. Méně odborně řečeno, posuzuje se podle toho, nakolik jsme si za dosavadní život tělo a vzhled takzvaně zhuntovali. Muž, který pije, kouří a necvičí, je biologicky třeba i o dvacet let starší, než muž, který se narodil ve stejném roce, ale celý život se o své zdraví stará.
  3. Psychologický věk. Ten vyjadřuje to, jak se cítíme. Přesněji, naplňuje známé rčení, jsme tak staří, jak si připadáme.

Podle této teorie je pevně daný pouze věk chronologický, ale ten je také ze všech tří nejméně spolehlivý. Deepak Chopra to ve svém bestselleru Nesmrtelné tělo, nekonečná duše popisuje takto: „Dva pacienti po padesátce s mozkovou mrtvicí se při stejných léčebných podmínkách mohou – a velmi často tomu tak skutečně je – zotavovat velmi odlišným tempem. Jeden může reagovat příznivě na fyzickou terapii, snadno nabýt ztracenou řeč a pohyblivost a za čas se vrátit do normálního života. Druhý může na léčení reagovat špatně, může trpět depresemi, zestárnout a zemřít. Určujícím faktorem je tu psychologický věk, který je nejindividuálnějším a nejtajemnějším ze všech tří zmíněných, ale zároveň nejslibnějším z hlediska možnosti zvrácení procesu stárnutí,“ píše ve své knize."

Zdroj: http://www.i60­.cz/clanek_267_kdy-zaciname-starnout-ve-triceti-anebo-nikdy.html

zjentek

muži nestárnou, ale zrají ..zráním to trochu řídne a už toho není tak moc, ale je to zralý
Agneta: a jak jsem asi starej, když mám fáčko a nezažil jsem nikdy to tvý „vonění“?

arygnoc

to je sprostá „pomluva“!
ako muži môžu starnúť, keď im puberta končí na smrteľnom lôžku?

agneta:
aj vám bude 35 a budete mladá, tomu verte.

:-Q

anonym

Když začíná dětinštět. Vrací se do dětských let.

lota

Řekla bych, že ta třicítka je zlomová i pro muže – první vrásky, vypadávání vlasů, možná i ty negativní pocity, že si člověk začíná uvědomovat stárnutí. K hlavním znakům bych dala třeba i snížený zájem o sex, ač důvody k tomu mohou být různé..-) Viz sexuolog: http://poradna­.zena.centrum­.cz/pritel-nechce-a-nema-zajem-o-sex/ 🙂

Agneta

zjentek >>> no tak jseš 50 až 60 :D

zjentek

Ad Agneta- a dá se mi nějak pomoct to změnit? ..to fačko mi až tak nevadí, to už dojezdím

Agneta

no některý 60-letý úchyláci, jako ty, si myslej, že si zajedou do Indie se voženit s -náctiletou…tak jestli… co já vím. a proč se na to ptáš mně, zeptej se huxy, ten je ještě větší úchylák jak ty:DDD

zjentek

huxa mi asi těžko ukáže „to vonění“..já se jako nechci pořád rýpat v záhonu

Agneta

tak když ti přestává vonět práce na zahrádce, tak ti automaticky začne vonět v kalhotech, podívej Goethe – v 64 s jeho sedumnáctkou:D

anonym

Agneto – právě naopak – zhruba tak po prvním infarktu si stárnoucí muž koupí poršátko nebo hárleje a pořídí dvacítku ´do ruky´ – tím si přivodí druhý infarkt.
😉

Agneta

:DDD

anonym

čekám na ten první…
;-DDD