pas

Kdy začíná běžet výpovědní lhůta?

Dobrý den. Pokud dám výpověď k 1. 12. 2017, tak dvouměsíční doba se počítá od 1. 12. 2017 a uplyne 31. 1. 2018, nebo se to počítá až od 1. 1. 2018 a lhůta doběhne 28. 2. 2018? Máte s tímto někdo zkušenost a umíte poradit? Díky
Zdroj: https://www.po­radte.cz/spolec­nost/50194-kdy-zacina-bezet-vypovedni-lhuta.html

Nejlepší odpověď
autacek

Počítá se to až od příštího měsíce, podávat výpověď 1. v měsíci je tedy pozdě.

Další odpovědi
cukrar

Tak jak Vám napsali správně na poradte.cz
Pletete si pojmy. Nedáváta výpověď k 1.12. ale doručujete výpověď 1.12. Takže výpověď začíná běžet od 1.1.2018
Pochopil?

dubraro

Od prvního dne následujícího měsíce po podání.