bolak

Kdy začalo zlato získávat na hodnotě?

Jak a proč se tak stalo, co tomu předcházelo, že se z nějakýho tuctovýho šutru stal na dlouhou dobu nejcennější kov?

Odpovědi
odpomass

Pochází to už ze starověku, konkrétně nejspíše z Egypta, kde si tento kov považovali především kvůli jeho blýskavosti a barvě slunce. Od té doby bylo zlato víceméně vždy symbolem bohatství a krásy majetku…

TEREZA.B

Zlato má hodnotu, protože je v přírodě vzácné. Představte si, kdyby ho bylo třeba jako železa. Pak by asi valnou hodnotu nemělo. Navíc je zlato trvanlivé, což jeho hodnotu ještě zvyšuje.